Leki na choroby układu pokarmowego

Xifaxan

Xifaxan to antybiotyk działający na większość bakterii powodujących zakażenia układu pokarmowego. W postaci granulatu wykazuje korzystne działanie w leczeniu postaci biegunkowej zespołu jelita drażliwego.

Terlipressini acetas EVER Pharma

Terlipresyna wskazana jest do krótkotrwałego leczenia krwawienia z żylaków przełyku. Wykazuje ona działanie przeciwkrwotoczne oraz zwężające naczynia krwionośne.

Lonsurf(tipiracyl i triflurydyna)

Lonsurf to lek złożony z dwóch substancji aktywnych. Triflurydyna bezpośrednio atakuje komórki DNA nowotworu, ograniczając ich podziały, natomiast typiracyl przedłuża cytotoksyczną aktywność triflurydyny.

Neo-Pancreatinum forte

Neo-Pancreatinum Forte jest lekiem zawierającym w swoim składzie pankreatynę. Pankreatynę stanowi mieszanina enzymów trzustkowych, czyli: lipaza, amylaza i proteaza. Enzymy te ułatwiają trawienie, regulują przemianę materii, zmniejszają objawy zaburzeń trawienia.

Proursan

Lek zawierający kwas ursodeoksycholowy stosowany w leczeniu pierwotnego zapalenia dróg żółciowych, kamicy żółciowej, zapalenia błony śluzowej żołądka spowodowanym zarzucaniu żółci. hamuje wydzielanie cholesterolu w jelicie cienkim i zmniejsza jego wydzielanie do żółci.

Tribux Bio

Lek dostępny bez recepty normalizujący pracę jelit i przewodu pokarmowego w postaci tabletek. Substancją aktywną jest trimebutyna.

Pyrantelum Medana

Lek przeciwpasożytniczy wydawany bez recepty w postaci zawiesiny doustnej. Stosowany głównie w owsicy i glistnicy.

Iberogast

Płyn doustny zawierający wyciągi z 9 roślin leczniczych. Stosowany w problemach żołądkowo-jelitowych, zarówno tych mniej, jak i bardziej nasilonych.

Olej rycynowy

Doraźny roślinny środek leczniczy stosowany w zwalczaniu zaparć. Olej uzyskuje się z nasion rącznika pospolitego i często nazywany jest przez to olejem rącznikowym.

Prokit

Lek wpływający na polepszenie motoryki żołądkowo-jelitowej. Ułatwia przechodzenie pokarmu przez układ pokarmowy, zapobiega refluksowi, a przy okazji przeciwdziała wymiotom.

Ulgix Laxi

Tryb życia i dieta towarzyszące naszym czasom prowadzą często do dysfunkcji przewodu pokarmowego, np. zaparć. W aptekach znajdziemy dożo leków o działaniu przeczyszczającym. Jednym z środków przeczyszczających działających w sposób fizyczny jest dokuzan sodowy.

IPP

Lek na receptę zmniejszający kwaśność soku żołądkowego. Stosowany w nadkwaśności, wrzodach i refluksie żołądkowym.

Deespa

Każdego dnia doświadczamy różnego rodzaju bólów, duża część spowodowana jest stanami skurczowymi mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowo-płciowego oraz układu krążenia.

Sanosvit Calcium

Syrop o smaku bananowym zawierający sole wapnia. Stosowany w niedoborze wapnia i schorzeniach z tym związanych.

Normosan fix

Unikalna mieszanka senesu, kory kruszyny, bzu czarnego, mięty pieprzowej i kminku zwyczajnego. Preparat wzmaga perystaltykę jelit, działa przeczyszczająco; stosowany jest w zaparciach różnego pochodzenia.

Liver Aid

Lek przeznaczony dla osób z różnymi zaburzeniami wątroby. Zawiera l-metioninę, chrom, selen, kwas alfa-liponowy oraz ekstrakt z ostropestu plamistego, które chronią miąższ wątroby przed czynnikami toksycznymi.

Lacidar

Probiotyk zawierający trzy szczepy bakterii (Lactobacillus rhamnosus, bulgaricus i acidophilus) oraz inulinę; preparat polecany szczególnie w biegunkach i antybiotykoterapii.

Panzol

Panzol to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego i jest stosowany w leczeniu refluksu oraz zapobieganiu choroby wrzodowej.

Magsolvit B6

Magsolvit B6 to syrop o smaku truskawkowym. Zalecany jest w zapobieganiu i uzupełnianiu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci.

Endiex

Endiex to lek przeciwbiegunkowy, zwalczający większość bakterii wywołujących ostre biegunki zakaźne. Jest stosowany w ostrej biegunce bakteryjnej.