Leki układu moczowo-płciowego oraz hormony

Ovulastan

Doustna antykoncepcja hormonalna. Połączenie dwóch substancji aktywnych skutecznie chroni przed zapłodnieniem.

Feminon PMS

Lek bez recepty zawierający wyciąg z owoców niepokalanka pospolitego. Stosowany w łagodzeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

MaxOn active

Lek na problemy z erekcją, dostępny bez recepty. Substancja czynna (sildenafil) jest identyczna z tą zawarta m.in. w tabletkach Viagry.

NeoFuragina

Lek bakteriobójczy zawierający furaginę. Stosowany w zakażeniach dolnych dróg moczowych.

Soyfem forte

Lek przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Pomaga zmniejszyć dolegliwości, z którymi borykają się w tym okresie.

Calendulin

Tabletki dopochwowe Calendulin zawierają suchy wyciąg z koszyczków nagietka lekarskiego. Preparat polecany jest w stanach zapalnych pochwy z towarzyszącym pieczeniem, upławami i świądem.

Gynazol

Azolowy lek przeciwgrzybiczy, który polecany jest w przypadku zakażenia okolic intymnych przez Candida albicans. Jego mechanizm zbliżony jest do itrakonazolu i flukonazolu.

Naraya

Naraya to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Hamują owulację i zapobiegają zapłodnieniu.

HydroVag

Globulki dopochwowe HydroVag nawilżając błonę śluzową ściany pochwy czynnie wspomagają procesy regeneracyjne zachodzące na jej obszarze.

Zoladex LA

Zoladex LA przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn cierpiących na raka gruczołu krokowego. Występuje pod postacią wstrzykiwanego podskórnie implantu.

Vagical

Vagical to lek homeopatyczny zawierający w swym składzie wyciąg z nagietka, który warunkuje działanie przeciwzapalne w obrębie dróg rodnych kobiety. Preparat występuje w postaci gałek dopochwowych.

Symlosin SR

Tamsulosyna jest lekiem przeznaczonym dla mężczyzn cierpiących z powodu przerostu gruczołu krokowego. Ułatwia oddawanie moczu, zmniejszając napięcie mięśni gruczołu krokowego; stosowana bywa też jako lek na kamienie nerkowe.

Symasteride

Symasteride to lek zmniejszający i kontrolujący wielkość gruczołu krokowego. Pomaga również przy stanach zapalnych. Jest bardzo niebezpieczny dla płodu, toteż nie należy narażać kobiet w ciąży na jakikolwiek kontakt z lekiem.

Falsigra

Falsigra jest lekiem pozwalającym wywołać i utrzymać erekcję u mężczyzn. Pomimo zastosowania leku wzwód nadal należy uzyskać za pomocą normalnej stymulacji seksualnej.

Limetic

Jest to jednoskładnikowy doustny środek antykoncepcyjny zawierający tylko składnik progestagenny (analog progesteronu), skuteczny w zapobieganiu ciąży; takie jednoskładnikowe preparaty noszą nazwę „mini-pigułki”.

Defur

Tolterodyna hamuje czynność skurczową mięśnia wypieracza pęcherza.