Leki ginekologiczne i preparaty

Calendulin

Tabletki dopochwowe Calendulin zawierają suchy wyciąg z koszyczków nagietka lekarskiego. Preparat polecany jest w stanach zapalnych pochwy z towarzyszącym pieczeniem, upławami i świądem.

Gynazol

Azolowy lek przeciwgrzybiczy, który polecany jest w przypadku zakażenia okolic intymnych przez Candida albicans. Jego mechanizm zbliżony jest do itrakonazolu i flukonazolu.

HydroVag

Globulki dopochwowe HydroVag nawilżając błonę śluzową ściany pochwy czynnie wspomagają procesy regeneracyjne zachodzące na jej obszarze.

Vagical

Vagical to lek homeopatyczny zawierający w swym składzie wyciąg z nagietka, który warunkuje działanie przeciwzapalne w obrębie dróg rodnych kobiety. Preparat występuje w postaci gałek dopochwowych.

Symasteride

Symasteride to lek zmniejszający i kontrolujący wielkość gruczołu krokowego. Pomaga również przy stanach zapalnych. Jest bardzo niebezpieczny dla płodu, toteż nie należy narażać kobiet w ciąży na jakikolwiek kontakt z lekiem.

Limetic

Jest to jednoskładnikowy doustny środek antykoncepcyjny zawierający tylko składnik progestagenny (analog progesteronu), skuteczny w zapobieganiu ciąży; takie jednoskładnikowe preparaty noszą nazwę „mini-pigułki”.

Sylvie

Jest to doustny trójfazowy środek antykoncepcyjny, zawierający połączenie odpowiedników dwóch hormonów żeńskich: estrogenu z gestagenem, skuteczny w zapobieganiu ciąży.

Norethisterone

Jest to syntetyczny gestagen, czyli lek o właściwościach zbliżonych do wydzielanego przez jajniki hormonu płciowego – progesteronu, ważnego dla czynności układu rozrodczego i podtrzymywania ciąży.

Oekolp

Estriol jest to najsłabszy spośród naturalnych żeńskich hormonów płciowych – est­rogenów.

Kolpotex

Jest preparatem plemnikobójczym do stosowania miejscowego o działaniu zapobiegającym ciąży.

Gyno-Daktarin

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba), działa również przeciwbakteryjnie na paciorkowce i gronkowce, a także wywiera działanie przeciwświądowe.

Gynipral

Działanie leku powoduje relaksację mięśni macicy powodując zmniejszenie częstotliwości i siły jej skurczów.

Fluconazole

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba). Działa na Candida spp., rodzaje Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.

Baifem K

Baifem K to preparat poprawiający komfort współżycia  u kobiet z zaburzonym wydzielaniem śluzu, a także ułatwiający stosowanie tamponów.  Tarczyca bajkalska zawiera substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Pabal

Lek zawierający substancję czynną – karbetocynę. Analog oksytocyny, wiąże się selektywnie z jej receptorami w mięśniach gładkich macicy, zwiększa częstość skurczów i wpływa na ich rytmikę, powoduje zwiększenie napięcia mięśniówki macicy.

Vagothyl

Jest to lek o działaniu antybakteryjnym i przeciwrzęsistkowym, działający również miejscowo ściągająco i hamujący niewielkie krwawienia.

Cliovelle

Jest to jednofazowy preparat zawierający hormony płciowe. Stosowany jest substytucyjnie w stanach niedoboru hormonów kobie­cych.