Lerivon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o działaniu antydepresyjnym i słabym działaniu uspokajającym.
Patrz również: DEPREXOLET.

Jest stosowany w leczeniu depresji o różnej etiologii, pomocniczo w leczeniu przewlekłego bólu.
Uczulenie na mianserynę, mania. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u chorych na padaczkę (może zwiększyć częstość występowania napadów), cukrzycę (zmienia stężenie cukru we krwi), choroby wątroby, nerek, krwi i szpiku, nadciśnienie tętnicze, jaskrę i przerost gruczołu krokowego. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
Mianseryna nasila działanie alkoholu i leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, np. barbituranów, leków nasennych, uspokajających, antyhistamino­wych.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z leka­rzem, opuszczać dawek leku ani przyjmować na raz podwójnej dawki. Działanie leku pojawia się dopiero po 2 tygodniach leczenia.
tabletki powlekane po: 10 mg, cena od 5 do 10 zł, Rf; 30 mg, cena od 10 do 20 zł, Rf; 60 mg, cena od 10 do 20 zł, Rf
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg lub 60 mg mianseryny; 14 tabletek, 1 tabletka zawiera 30 mg mianseryny.
Koniecznie należy powiadomić lekarza o stanie zdrowia i wszystkich przyjmowanych lekach. W czasie stosowania leku nie prowadzić pojazdów mechanicznych i nie obsługiwać maszyn. Kont­rolować regularnie obraz krwi oraz czynność wątroby i nerek, u chorych na cukrzycę stężenie cukru we krwi, u chorych z nadciśnieniem tętniczym ciśnienie tętnicze krwi.
Działania niepożądane
Lek jest stosunkowo dobrze znoszony. Nie działa toksycznie na serce. Z działań niepożądanych najczęściej występuje senność i uspokojenie, rzadziej zwiększenie masy ciała, wysypki skórne, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, bóle stawów, drżenia. Natychmiastowej interwencji lekarza wymagają: ból gardła, gorączka, zażółcenie skóry i oczu, drgawki, spadek lub wzrost ciśnienia tętniczego, nieregularne, zwolnione bicie serca, obrzęki kończyn dolnych, nagły ból oka, utrudnione oddawanie moczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lerivon a alkohol

Lerivon u osób starszych(65 lat i więcej)
Lerivon dla dzieci(do 18 lat)
Lerivon w ciąży
Lerivon a karmienie piersią
Lerivon a prowadzenie pojazdów
Lerivon refundacja

Lerivon cena i opakowania

Lerivon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Lerivon uzyskał ocenę 4.1 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.1/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Lerivon

 1. Anonim

  Jestem 58 letnią kobietą chorującą na ciężka depresja. Lerivon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 372 dni w dawce: 2 tabletek. Brałam różne leki ale ten mi naprawdę pomógł i pomaga- biore go nadal- czuje sie świetnie- przytyłam dużo bo 17 kg ale to może dlatego że wyszła u mnie niedoczynnośc tarczycy. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Lerivon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • krystyna

   drogie Panie piszecie ze zadnych skutkow ubocznych po Lerivonie a przytycie a niedoczynnosc tarczycy depresja wraca strach je brac

   Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 51 letnią kobietą chorującą na depresja. Lerivon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 126 dni w dawce: 30 mg(miligram). To był mój pierwszy kontakt z lekarstwami na depresję spowodowaną przepracowaniem, pomógł mi ale przytyłam jakies 10 kg dla mnie to bardzo dużo jestem niezbyt wysoka, teraz biorę Serotonin i jetsem zadowola, pracy do domu nie biorę. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Lerivon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 47 letnią kobietą chorującą na depresja. Lerivon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 2 tabletek. Dobrze tolerowany
  miło go wspominam jednak po jakimś czasie wredna deprecha go zmogła, przestał
  pomagać. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Lerivon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania