Levoxa

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Levoxa jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów o szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Stosowany w leczeniu zakażeń układu oddechowego (zapalenia uszu, zatok, płuc), układu moczowego, narządów płciowych, przewodu pokarmowego, narządów jamy brzusznej, kości, stawów, skóry, tkanek miękkich oraz zakażeń uogólnionych nie poddających się terapii innymi chemioterapeutykami.
Nadwrażliwość na lek i inne chemioterapeutyki z grupy chinolonów. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 rż. U osób w podeszłym wieku, chorych na padaczkę oraz z niewydolnością wątroby należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe. W czasie leczenia nie wolno pić alkoholu.
Lewofloksacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz teofiliny. Środki zobojętniające kwaśność soku żołądkowego zmniejszają wchłanianie leku, zmniejszając tym samym skuteczność terapii przeciwbakteryjnej.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować podczas posiłków lub tuż po jedzeniu, z dużą ilością wody.
Cena Levoxa, 250 mg, tabletki powlekane, 10 szt ok 30zł. Levoxa, 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt – cena ok. 32zł.
Lewofloksacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz teofiliny. Środki zobojętniające kwaśność soku żołądkowego zmniejszają wchłanianie leku, zmniejszając tym samym skuteczność terapii przeciwbakteryjnej.
Podczas stosowania leku nie należy opalać się oraz prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać skomplikowanych maszyn wymagających szczególnej uwagi. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku.
Działania niepożądane
Reakcje alergiczne: świąd skóry, wysypka, pokrzywka. Może powodować dolegliwość ze strony przewodu pokarmowego (nudności, brak łaknienia, pełność w nadbrzuszu, kolki, wymioty i biegunki), rzadziej bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nadmierne pobudzenie, bezsenność, bóle mięśni i stawów, zaburzenia słuchu. W wyjątkowych przypad­kach, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, może dojść do zakażeń przewodu pokar­mowego bakteriami opornymi na lek (co się charakteryzuje złym samopoczuciem, gorączką, bólami brzucha, ciężką biegunką). Wystąpienie powyższych objawów wymaga przerwania stosowania leku i niezwłocznego skontaktowania się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Levoxa a alkohol

Levoxa u osób starszych(65 lat i więcej)
Levoxa dla dzieci(do 18 lat)
Levoxa w ciąży
Levoxa a karmienie piersią
Levoxa a prowadzenie pojazdów
Levoxa a słońce i solarium ☼
Levoxa refundacja

Levoxa cena i opakowania

Levoxa Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Levoxa uzyskał ocenę 2.4 z 5 na podstawie 6 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.4/5 (6 opinie pacjentów)17 komentarzy Levoxa

 1. Laki

  Nie wiem czy tylko ja tak miałem (chociaż widzę tu wiele nieprzychylnych opinii), ale rok temu urolog przepisał mi ten lek z tą substancją czynną. Miałem wziąć 5 tabletek, ale po 2 dwóch już miałem dość i zakończyłem leczenie. Moje objawy to drętwienie palców zarówno u rąk jak i stóp, uczucie gorąca, ból głowy oraz na trzeci dzień bardzo silny ból stawu w kolanie – praktycznie nie mogłem chodzić, utykałem. Po tej krótkiej nazwijmy to kuracji dochodziłem jakiś miesiąc do siebie. Jest to bardzo silny antybiotyk, drugi raz go już na pewno nie zażyję – dla mnie to był koszmar, ale każdy na leki reaguje inaczej, wiadomo.

  Odpowiedz
 2. Iwona

  Ja odrzuciłam Levoxe po 5 tabletkach miałam tak silne bóle stawów że nie mogłam normalnie funkcjonować. Przepisano mi ten antybiotyk po niedoleczonym zakażeniu dróg moczowych. Oprócz bólu stawów, nie miałam żadnych innych skutków ubocznych.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Beata

  Lewoxa !!! Coś strasznego, już po pierwszej dawce chciałam odrzucić ale bardzo mi zależało w końcu na wyleczeniu zatok. Przechodziłam piekło! Lęki, depresja, mamy smakowe, problemy z jelitami, suchość w gardle nie do wytrzymania. Po wczorajszej czwartej dawce już go dzisiaj nie wzięłam a zalecone miałam przez 10 dni!!!! Poszłam do innego lekarza, przyznałam, że przerwałam i z jakiego powodu… Nie mogłam się powstrzymać od płaczu. Lekarz stwierdził, że to jest zakażenie wirusowe to wogóle nie muszę brać żadnego antybiotyku. Witaminę C, Rutinoskorbin i cos na wykrztuszenie.. Ten straszny zapach przy oddychaniu jak i wydychaniu czuję do teraz a wczorajszą dawkę wzięłam o 9 rano a teraz jest 21czyli 36 godzin, nie wiem kiedy dojdę do siebie!!!!!! Dla mnie ten lek to jest PIEKŁO !!!! CZY ktoś po nim czuł się dobrze ????

  Odpowiedz
 4. Okej

  Po przeczytaniu tak złych opinii – nie wziąłem tabletki, a już miałem połykać. Myśle, że będę pił dużo wody, będę brał witaminę C i dużo żurawiny. Skupię się na systematyczności i może obejdzie się bez tego chemioterapeutyku.

  Odpowiedz
  • Levoxa

   Lekarz przepisał mi ten lek, kupiłem i przeczytałem ulotkę, poczytałem w internecie, znalazłam też artykuły amerykańskiej organizacji FDA Drug Safety Communication i poprosiłem lekarza o zmianę leku. W moim przypadku stwierdził,- mogę po prostu nie brać tego! Inny lekarz z oddziału (w międzyczasie) zaproponował mi inny lżejszy antybiotyk. Okazało się jednak, że w, cześniej miałem przepisywany przez innego lekarza i stosowałem Cipromex, a w szpitalu otrzymałem go dożylnie (jest to także lek z grupy fluorochinolonów). Nikt nie pytał czy jestem świadomy działania tych leków, nie wiadomo czy możliwe było zastosowanie innego leku.
   Taka jest świadomość naszych lekarzy. Na początku 2018 roku mój znajomy doktor opowiadał mi, o lekturze jednego z czasopism lekarskich, w którym to był artykuł-raport o spożyciu antybiotyków w Polsce. Puenta jest taka, że w 2017 roku Polacy zażyli tyle antybiotyków, ile przewidziane było dla całej Unii Europejskiej! Czy jesteśmy więc (nieświadomi tego faktu) ogromnym rynkiem zbytu antybiotyków i poligonem doświadczalnym koncernów farmaceutycznych??

   Odpowiedz
 5. Ja

  Po zazyciu leku mialam kolatanie serca na drugi dzien powtorzylo sie to samo wuec poszlam do lekarza i odstawiono mi ten lek ale nie bardzo mi wierzono w didatku cisnienie poszlo mi okropnie w gore Wiec prosze uwazajcie

  Odpowiedz
 6. Aga

  Po tym antybiotyku nie mogę dojść do siebie, problemy ze skórą, najwidoczniej wybił mi resztę flory. Trwa to już dwa lata.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Jaśmin

  Zmieniono mi nolicin na levoxa . Objawy Sie nasily. Natomiast żadnych skutków ubocznych podczas brania leku nie miałam tylko to ze pęcherz piekł bardziej niż wcześniej czyli jakby wróciłam do punktu wyjścia . Lek odstawiłem po 5 dniach czyli 5 tabletkach 500 mg branych raz dziennie bo dostałam kolki nerkowej i wielkiego pieczenia pecherza z wymiotami wiec stwierdziłam ze nie ma co tego dłużej brać . Po odstawieniu po dwóch dniach czyli wczoraj nagle wylazły mi hemoroidy i nogi zrobiły się ciężkie takie sztywne mięśnie ze ciężko chodzić . Mam nadzieje ze na tym zakończy się lista dziwnych objawów po antybiotyku . Wybrałam 4 dni nolicin 5 dni levoxa mocz był ok a potem nagle ta kolka i teraz są już bakterie .Zamówiłam zioła na nerki i zioła do nasiadówek , furagine, witamina c,smaruje się amolem i mam nadzieje ze sama się z tego wyciągnę .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Joanna lat37

  Wczoraj zażyłam ten lek i miałam po nim duszności, a nie miałam żadnych duszności w ostatnim czasie, przed zażyciem tego leku. O tym samym czasie coś dziwnego poczułam z moja pracą serca-tak jakby arytmia przez sekundę, rano się to powtórzyło. Po kilku godzinach od zażycia leku obudziłam się oblana śmierdząco – toksycznym potem. Jak mam gorączkę i się pocę to nigdy zapach potu nie jest tak dziwny. Bardzo mnie to wystraszyło. To wszystko po 1 tabletce 500. Odradzam. Intuicja mówiła mi, żeby nie brać kolejnej i nie wzięłam, bałam się, że umrę po niej.

  Odpowiedz
 9. Hanka

  Od lekarza ginekologa został mi przepisany lex LEVOXA
  3 razy dziennie – co osiem godzin przez 10 dni
  miałam jakaś bakterie i chcieliśmy się jej pozbyć
  a że z mężem staramy się od dłuższego czasu o dziecko bardzo zależało mi
  na tym aby się tej bakterii pozbyć
  trzeciego dnia kuracji … wszytko zaczęło mnie boleć … ręce .. nogi …
  nie wiedziałam że takie skutki mogą być od antybiotyku /nigdy takich problemów nie miałam/
  dokończyłam kurację … obolała
  po zaprzestaniu brania tego leku jeszcze miesiąc mnie wszytko bolało a jedna noga spuchła tak
  że wylądowałam na ostrym dyżurze bo myśleli że może jakaś zakrzepica …
  teraz minęło już kilka miesięcy. … na nodze został mi po tym jakiś “guz” w okolicy kostki na nodze
  byłam już u neurologia , chirurga, ortopedy
  miałam robiony rezonans magnetyczny …. podejrzewają tłuszczaka
  ale 1. tłuszczaki rosną powoli a mi to powstało nagle
  i od razu duże
  boli mnie noga
  boli mnie łydka
  ……… nie wiem co robić
  ortopeda będzie to chciał wyciąć le powiedział że mogę stracić czucie w palcach u nogi
  bo tak jest to zlokalizowane i nerwy przebiegają w tym guzie
  …………… taka to moja historia z braniem tego leku
  🙁

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Jaśmin

   Masakra , niech Pani napisze co było dalej czy udało się Pani odzyskać zdrowie. Mam nadzieje ze tak

   Odpowiedz
  • zzz

   dużo jest efektów ubocznych, ból stawów i mięśni też.po braniu lewoxy zostałam wrakiem.pomógł mi pyłek pszczeli i postawił mnie na nogi. po 2 latach jeszcze nie mogę dojść do siebie.Bolą mnie stawy, ramiona i ciągłe zmęczenie

   Odpowiedz
 10. zzzz

  po braniu levoxy czułam się źle i odstawiłam lek, biegunka, lęki, serce nie chce bić, czkawka , zawroty głowy. Jednego dnia puls 100 na drugi dzień 50. nie wyczuwa się bicia serca

  Odpowiedz
 11. Pacjentka

  Nigdy żaden lek mnie tak nie wyniszczył jak ten. Dostałam 2 kuracje w odstępie miesięcznym… Po 1 były małe zmiany… Np. Grzybica na stopach… Wyleczyłam. Znowu zaczęłam brać ten cudny lek ( bo tak kazał lekarz) i sie zaczęło. Na nowo grzybice stop, rak… Pojawił sie liszaj… Skóra zrobiła sie bardzo wrażliwa… Opryszczki pojawiały sie na zmianę. Jak jedna wyleczyłam pojawiała sie następna… To tylko cześć przygód jakie mnie czekały po kuracji tym lekiem!!! Na pewno tak tego nie zostawię. Od dwóch miesięcy walczę z tymi świństwami… Nigdy nie miałam takich problemów. Leków innych tez nie biorę. Wiec uważajcie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. fqfloxed

  Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna …) ktore powoduja trwale kalectwo.

  Leki z grupy fluorochinolonow czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox,
  gemifloxacyna, moxifloksacyna … i inne o roznych nazwach handlowych
  sa silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe)
  i powoduja degeneracyjne efekty uboczne jednoczesnie na danym pacjencie
  na tkance miesniowej, chrzestnej, sciegnach, tkance nerwowej
  ktore moga byc trwale, w rezultacie powodujac trwale kalectwo
  (czlowiek czuje sie jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym
  przewleklym bolem).
  W USA agencja FDA wystosowala mocniejsze komunikaty
  ostrzegajace o tych lekach:

  http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm511530.htm

  http://www.fda.gov/Safety/MedWatch/SafetyInformation/SafetyAlertsforHumanMedicalProducts/ucm513065.htm

  http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm500143.htm

  http://www.cbsnews.com/news/class-of-antibiotics-gets-stronger-warning-due-to-dangerous-side-effects-says-fda/

  Dodam jeszczcze ze fluorochinolony dzialaja toksycznie na mitochondria
  komorkowe, generalnie moga trwale uszkodzic kazdy narzad
  prowadzac do smierci (nerki, jelita, tarczyce, watrobe), ale mimo doniesien
  fda jeszcze nie wystosowala odpowiedniego komunikatu, ale jest to w trakcie.

  Uszkodzenia po fluorochinolonach kumuluja sie w organizmie i kazdy
  ma swoj wlasny limit tabletek tzn. mozna
  przyjac kilka serii tych lekow i dopiero po ktorejs tam serii czlowiek
  moze stac sie kaleka.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania