Lewomezin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to neuroleptyk, a więc lek stosowany w leczeniu niektórych chorób psychicznych, np. schizofrenii. Należy do grupy pochodnych fenotiazyny o słabym działaniu na główne objawy psychozy. Ma za to silne działanie uspokajające i antydepresyjne.

Jest stosowany w leczeniu niepokoju i pobudzenia w depresji, w schizofrenii przebiegającej z obniżeniem nastroju oraz pomocniczo w innych psychozach. Czasami bywa również stosowany pomocniczo w nerwobólach.
Uczulenie na lewomepromazynę i inne pochodne fenotiazyny, znaczne niedociśnienie tętnicze, depresja. Należy poinformować lekarza, jeśli choruje się na choroby wątroby, nerek, astmę, jaskrę z wąskim kątem przesączania, choroby krwi i szpiku, przerost gruczołu krokowego, padaczkę, chorobę Parkinsona. Nie jest wskazane przyjmowanie w czasie leczenia leków nasennych, uspokajają­cych i antyhistaminowych, np. antyalergicznych. Unikać picia alkoholu.
brak danych
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy nagle przerywać przyjmowania leku.
brak danych
Koniecznie należy powiadomić lekarza o innych przyjmowanych lekach. Ostrożnie prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny będące w ruchu. Unikać przebywania na słońcu i opalania, ponieważ lewomepromazyna zwiększa wrażliwość na światło słoneczne i przegrzanie. Lewomepromazyna może zmieniać kolor moczu na różowy, czerwonawy lub brązowawy. Przy długotrwałym leczeniu należy regularnie kontrolować obraz krwi i czynność wątroby.
Działania niepożądane
Czasami występują zawroty i bóle głowy, senność, suchość w jamie ustnej, zaparcia, spadki ciśnienia tętniczego krwi (zawroty głowy, omdlenia, mroczki przed oczami). Rzadko zdarzają się zaburzenia miesiączkowania, utrudnione oddawanie moczu, nieregularne bicie serca, widzenie za mgłą, uczucie sztywności kończyn górnych i dolnych, drżenia, ból gardła, gorączka, wysypki skórne. Niezwłocznej interwencji wymagają niekontrolowane ruchy ust, języka, nasilona sztywność mięśni i gorączka, drgawki, zażółcenie skóry i oczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lewomezin a alkohol

Lewomezin u osób starszych(65 lat i więcej)
Lewomezin dla dzieci(do 18 lat)
Lewomezin w ciąży
Lewomezin a karmienie piersią
Lewomezin a prowadzenie pojazdów
Lewomezin a słońce i solarium ☼
Lewomezin refundacja

Lewomezin cena i opakowania

Lewomezin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania