Lexapro

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Depralin
Escitil tabletki
Elicea
Mozarin
Aciprex
Servenon

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Lexapro jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lexapro zawiera jako substancję czynną escytalopram – lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (ang.„Selective Serotonin Reuptake Inhibitors”), który znalazł zastosowanie u osób chorujących na niektóre zaburzenia psychiczne, głównie depresję i różnego rodzaju fobie. Escytalopram jest (S)-stereoizomerem escytalopramu, stąd jego nazwa: jako lek normalizujący stężenie serotoniny w mózgu, zupełnie niczym inne tego typu substancje, u większości zażywających go osób powoduje anorganizmę (niemożność osiągnięcia orgazmu), dlatego podczas jego stosowania powinno się również przyjmować metylofenidat, amantadynę, sildenafil lub żeń-szeń.

Leczenie „dużych” zaburzeń depresyjnych. Leczenie zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii (agorafobia to lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni).
Nadwrażliwość na składniki preparatu, zespół serotoninowy, epilepsja, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy serca, zaburzenia w obrazie EKG, Torsades de Pointes, krwawienie z żołądka, hipomagnezemia, hiponatremia, hipokaliemia, krwotok wewnętrzny, mania, depresja maniakalna, myśli samobójcze.
Przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie preparatu z inhibitorami monoaminoksydazy (selegilina, tranylcypromina, moklobemid), innymi lekami antydepresyjnymi (SSRI, DARI, NARI), inhibitorami enzymów wątrobowych (grejpfrut), dekstrometorfanem, 5-hydroksytryptofanem, substancjami zwiększającymi ciśnienie krwi, opioidami (morfina, kodeina, fentanyl, tramadol), doksylaminą, fenylefryną, bromfeniraminą, pseudoefedryną, kofeiną, fenylopropanolaminą, niektórymi antyhistaminami (klemastyna, difenhydramina, dimenhydrynat), chlordiazepoksydem, pochodnymi kwasu barbiturowego (allobarbital, fenobarbital), benzodiazepinami (klonazepam, alprazolam), anagrelidem, klomipraminą, solami litu i innymi. Podczas kuracji escytalopramem przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku należy zapytać o opinię lekarza.
Przyjmować w pojedynczej dawce dobowej z posiłkiem lub niezależnie od posiłków; po osiągnięciu poprawy dawkę można stopniowo zmniejszać przez okres 1-2 tygodni; duże zaburzenia depresyjne: raz na dobę 10 mg; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 20 mg (maksymalna dawka dobowa); zespól lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii: raz na dobę 5 mg; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 10 mg; maksymalna dawka dobowa: 20 mg. Maksymalną skuteczność osiąga się po około 3 miesiącach stosowania. Pacjenci w podeszłym wieku: zazwyczaj połowa dawki jw.
a) 10 mg, 28 tabletek powlekanych w opakowaniu – 107,49 zł; b) 5 mg, 28 tabletek powlekanych w opakowaniu – 94,46 zł.
Działanie leku może być widoczne po kilku tygodniach stosowania, zatem nie należy przerywać zażywania leku przez konsultacji lekarza.
Działania niepożądane
Podczas stosowania escytalopramu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból głowy, zaburzenia koordynacji, nudności, wymioty, biegunka, uogólnione złe samopoczucie, bezsenność, anorgazmia, zaburzenia wytrysku, zmęczenie, śpiączka, konfuzja, konwulsje, skąpomocz, szybkie, nieregularne bicie serca, zwiększone pragnienie, bóle mięśni, spłycenie oddechu, obrzęk twarzy, łydek i dłoni, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, suchość ust, nadmierne nagromadzenie gazów w jelicie, problemy ze snem, kaszel, ból stawów, gorączka, katar, ból mięśni lub gardła oraz dziwne sny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lexapro a alkohol

Lexapro u osób starszych(65 lat i więcej)
Lexapro dla dzieci(do 18 lat)
Lexapro w ciąży
Lexapro a karmienie piersią
Lexapro a prowadzenie pojazdów
Lexapro a grejpfrut
Lexapro refundacja

Lexapro cena i opakowania

Lexapro Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Lexapro uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 9 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (9 opinie pacjentów)10 komentarzy Lexapro

 1. Anonim

  Jestem 47 letnią kobietą chorującą na depresja. Lexapro 10 mg brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 2 tabletek. Zapalenia gardła gorączka, zmęczenie. Więcej grzechów nie
  pamiętam.. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Lexapro 10 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na nerwica lękowa. Lexapro 10 mg brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 639 dni w dawce: 10 mg(miligram). Zażywałem na nerwice lękową i pomógł mi wada taka że zaczyna działać po 2-4 tygodni i przytępia. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Lexapro 10 mg w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na depresja. Lexapro 5 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 517 dni w dawce: 5 mg(miligram). Zaczęłam od małej dawki, potem zwiększyłam, działa po 2 tygodniach i na początek jadłowstręt, mdłości, biegunka ale potem już tylko dobrze polecam stosowanie tego leku. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Lexapro 5 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 42 letnią kobietą chorującą na depresja. Lexapro 5 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 156 dni w dawce: 5 mg(miligram). To najgorszy lek jaki brałam, usunełam lek bo przestałam cokolwiek czuć, tylko gonitwa myśli, mętlik w głowie.Brałam 5 mg prze 5 miesięcy,,można używać inne SSRI tylko nie to. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Lexapro 5 mg w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na nerwica. Lexapro 5 mg brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 428 dni w dawce: 5 mg(miligram). Biorę już jakiś czas,zapomniałam o poczatkach raczej koszmarnych ale teraz natręctwa się nie powtórzyły czuję znaczna poprawe, wracam do poczucia humoru, w pracy odzyskuje spokój. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Lexapro 5 mg w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na nerwica. Lexapro 15 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 512 dni w dawce: 15 mg(miligram). Dla mnie to najlepszy lek jaki brałam do tej pory.Oprócz poprawy samopoczucia zauważyłam poprawę koncentracji i pamięci. Niewiele skutków ubocznych. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Lexapro 15 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na nerwica. Lexapro 15 mg brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 27 dni w dawce: 15 mg(miligram). Początkowo czułam się przymulona, nasilone leki i niepokoje, byłam jak naćpana, po 2 tygodniach przeszło i wiem że żyję. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Lexapro 15 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą chorującą na depresja. Lexapro 20 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 518 dni w dawce: 1 tabletek. U mnie sprawdził się w 100%,bez efektów ubocznych super. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Lexapro 20 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 36 letnią kobietą chorującą na depresja. Lexapro 10 mg brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 84 dni w dawce: 10 mg(miligram). Lek polecam, po pierwszych dniach brania lexapro dolegliwości z ulotki były znikome,prócz upierdliwgo kłucia na całym ciele, tak jakby ktoś mnie szpilką kuł. Poprawę mojego zdrowia uzyskałam tak po miesiącu brania lexapro, a po 4 miesiącach było już tylko dobrze,
  z polecenia mojego psychiatra kupiłam sobie trening autogenny Shultza i ćwiczę sobie wieczorami. Też polecam, same prochy to nie wszystko. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Lexapro 10 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania