Lipohep Forte żel

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Lipohep Forte żel zawiera heparynę – naturalnie syntetyzowany przez ludzką wątrobę (gr. „hêpar” – wątroba) sulfurowany glikozaminoglikan, który znajduje się na wykazie najważniejszych leków potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej według WHO (World Health Organisation). Heparyna jest antykoagulantem, hamuje proces krzepnięcia krwi – działa antyagregacyjnie – poprzez stymulowanie aktywności enzymu zwanego antytrombiną III (AT III): stosowana w postaci żelu ma działanie miejscowo przeciwzakrzepowe (wysyca śródbłonek naczyń i makrofagi), jak również przeciwzapalne (unieczynnia hialuronidazę). Żel do rozpylania na skórę zmniejsza krzepliwość krwi, ułatwia wchłanianie krwiaków oraz działa przeciwobrzękowo

Miejscowe leczenie powierzchow­nych, ograniczonych obrzęków i krwiaków po­wstałych w przebiegu: zakrzepicy powierzchow­nych naczyń żylnych, żylaków kończyn dolnych, tępych urazów tkanek miękkich.
Heparyny nie wolno stosować u ludzi ze zbytnio rozrzedzoną krwią, ryzykiem krwawienia, zaburzeniami pracy wątroby, z udarem, zawałem mięśnia sercowego, ciężkim nadciśnieniem.
Heparyny nie wolno stosować w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (aspiryna, pyralgina, ibuprofen, warfaryna), innych pochodnych heparyny, urokinazą, alteplazą, tirofibanem, kabozantinibem, dikumarolem, anizyndionem, danaparoidem, streptokinazą, tenekteplazą i temsirolimusem.
Niewielką ilość sprayu rozpylić 4-krotnie 2-3 razy dziennie i lekko wmasować (w przypadku ostrych zakrze­pów i zapaleń żył nie wolno tego robić). Stosując lek na kończyny dolne, rozprowadzać od dołu do góry. Okres leczenia, w zależności od cofania się objawów, wynosi do 14 dni.
Około 30 zł
1 g żelu w aerozolu zawiera 2400 jednostki międzynarodowe so­li sodowej heparyny (odpowiednio 458 j.m. na 1 rozpylenie)
Działania niepożądane
Podczas stosowania preparatu Lipohep Forte żel nie powinny występować żadne działania niepożądane. W rzadkich przypadkach, przy długim stosowaniu, obserwuje się zbytnio rozrzedzoną krew, hiperkalemię i osteoporozę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lipohep a alkohol

Lipohep u osób starszych(65 lat i więcej)
Lipohep dla dzieci(do 18 lat)
Lipohep w ciąży
Lipohep a karmienie piersią
Lipohep a prowadzenie pojazdów
Lipohep refundacja

Lipohep cena i opakowania

Lipohep Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania