Lorinden A

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Lorinden A jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Szybko likwiduje objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd. Dobrze przenika w głąb skóry. Znajduje zastosowanie w ciężkich stanach zapalnych z nadmiernym rogowaceniem, np. w łuszczycy.

Ciężkie stany zapalne przebiegające z nadmiernym rogowaceniem, które nie reagują na inne, słabsze, miejscowo stosowane glikokortykosteroidy (m.in. w łuszczycy owłosionej skóry, łuszczycy zadawnionej, w łojotokowym zapaleniu skóry).
Zakażenia skóry wirusowe, grzybicze i gruźlicze. Bardzo ostrożnie należy stosować na powieki osób z jaskrą o wąskim i szerokim kącie przesączania lub z zaćmą. Niektóre obszary skóry są szczególnie wrażliwe na stosowanie fluorowanych kortykosteroidów, np. twarz, należy więc unikać stosowania silnie działających leków tej grupy na takie miejsca. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje u dzieci.
nie znaleziono
Smarować początkowo 2-3 razy na dobę; po uzyskaniu poprawy: 1-2 razy na dobę. W przypadku nasilonego rogowacenia zmian – wskazane stosowanie leku pod opatrunkiem zamkniętym 1 raz na dobę lub co drugi dzień.
cena do 5 zł
15 g lub 60 g maści, 1 g zawiera 0,2 mg flumetazonu i 30 mg kwasu salicylowego.
Działania niepożądane
Może powstać zaczerwienienie i podrażnienie skóry, rozszerzenie małych naczyń skórnych, zmiany trądzikowate, wybroczyny i rozstępy. Lek może działać uczulająco, powodując zaostrzenie objawów zapalenia lub powstanie zmian skórnych o innym charakterze. Wymaga to pilnego kontaktu z lekarzem. Stosowany długotrwale lub na uszkodzone lub rozległe powierzchnie skóry może się wchłaniać do krwi (co zawsze w przypadku preparatów do stosowania na skórę uznaje się za działanie niepożądane) i powodować poważne działania ogólnoustrojowe.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Lorinden a alkohol

Lorinden u osób starszych(65 lat i więcej)
Lorinden dla dzieci(do 18 lat)
Lorinden w ciąży
Lorinden a karmienie piersią
Lorinden a prowadzenie pojazdów
Lorinden refundacja

Lorinden cena i opakowania

Lorinden Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania