Lorinden C

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Lorinden C jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Działa przyczynowo, eliminując chorobotwórcze bakterie, a także szybko łagodzi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd. Jest stosowany w bakteryjnych zakażeniach skóry.

Powikłania ropne uczuleniowych chorób skóry; bakteryjne i grzybicze zakażenia skóry przebiegające z dużym odczynem zapalnym.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry i nowotwory skóry. Niektóre obszary skóry są szczególnie wrażliwe na stosowanie fluorowanych kortykosteroidów, np. twarz, należy więc unikać stosowania silnie działających leków tej grupy na takie miejsca. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie cukrzycę, gruźlicę, jaskrę lub zaćmę..
nie znaleziono
Smarować 2-3 razy na dobę. W pierwszym etapie leczenia stosuje się zazwyczaj krem; po uzyskaniu poprawy – maść (jako kontynuacja leczenia kremem – smarować 1-2 razy na dobę). Nie stosować na skórę twarzy. Kremu nie należy stosować pod opatrunkiem zamkniętym (okluzyjnym). Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian suchych i łuszczących się. Nie wolno przedłużać czasu leczenia.
cena do 5 zł
15 g kremu lub maści, 1 g zawiera 0,2 mg flumetazonu i 30 mg jodochlorohydroksychinoliny (kliochinolu).
UWAGI: patrz CLOBEDERM
Działania niepożądane
Lek może powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, rozszerzenie małych naczyń skórnych, zmiany trądzikowate, wybroczyny i rozstępy. Może działać uczulająco, powodując zaostrzenie objawów zapalenia lub powstanie zmian o innym charakterze. Wymaga to pilnego kontaktu z lekarzem. Stosowany długotrwale bądź na uszkodzone lub rozległe powierzchnie skóry może się wchłaniać do krwi (co zawsze w przypadku preparatów do stosowania na skórę uznaje się za działanie niepożądane) i powodować poważne działania ogólnoustrojowe.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Lorinden a alkohol

Lorinden u osób starszych(65 lat i więcej)
Lorinden dla dzieci(do 18 lat)
Lorinden w ciąży
Lorinden a karmienie piersią
Lorinden a prowadzenie pojazdów
Lorinden refundacja

Lorinden cena i opakowania

Lorinden Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Lorinden C uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Lorinden C

 1. Stary

  Starszy
  “Lek Lorinden C można stosować w pełnej dawce przez osoby starsze(bez ograniczeń) o ile nie pisze inaczej w ulotce.” Chodziło się na wagary czy omijało się szkołę z daleka. “Pisze w ulotce”, pewnie nie jest jeszcze napisane.

  Odpowiedz
 2. Ruda

  jestem bardzo zadowolona z tej masci stosuje ja od 15lat z duzymi przerwami tylko w tedy jak wychodzi wysypka nic mi nie pomagalo a wysypka juz zajmowala 80% ciala a pomaga juz po pierwszym uzyciu polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania