Lorinden lotio

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to fluorowany kortykosteroid do stosowania miejscowego. W porównaniu z innymi lekami tej grupy ma umiarkowanie silne działanie przeciwzapalne. Jest stosowany w stanach obrzęko­wych, zaczerwienieniu, świądzie skóry i innych skórnych dolegliwościach, zwłaszcza jeśli słabsze kortykosteroidy są nieskuteczne.

Ostre, ciężkie stany zapalne skóry (w tym łuszczyca, liszaj rumieniowaty, rumień wielopostaciowy, łojotokowe zapalenie skóry) nie reagujące na leczenie innymi lekami, w tym słabiej działającymi preparatami z grupy glikokortykosteroidów.
Bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (min. ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty; trądzik pospolity; okołowargowe zapalenia skóry; zmiany nowotworowe skóry; wyprysk pieluszkowy. Nie stosować na skórę okolicy oczu (zwłaszcza u chorych na jaskrę).
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza, nanosić na zmienioną chorobowo powierzchnię. Mleczko umożliwia rozprowadzenie małej ilości leku na duże powierzchnie skóry oraz skórę owłosioną. Nie wolno przedłużać zaleconego leczenia. Wcierać początkowo 2-3 razy na dobę, następnie 1-2 razy na dobę przez 1-2 tygodnie.
cena od 5 do 10 zł
15 ml 0,2% mleczka z flumetazonem.
UWAGI:  Bez zalecenia lekarza nie łączyć z innymi lekami stosowanymi na skórę. Patrz CLOBEDERM
Działania niepożądane
Mogą powstać miejscowe reakcje po zastosowaniu kortykosteroidów na skórę: podrażnienie, suchość, pieczenie, świąd, odbarwienia, zmiany trądzikopodobne, zaniki skóry i wtórne zakażenia. Przy stosowaniu na twarz lek może spowodować okołowargowe zapalenie skóry. Zastosowanie do oka może spowodować ból i zaczerwienienie oka z zaburzeniami widzenia. Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do niekorzystnych działań ogólnoustrojowych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lorinden a alkohol

Lorinden u osób starszych(65 lat i więcej)
Lorinden dla dzieci(do 18 lat)
Lorinden w ciąży
Lorinden a karmienie piersią
Lorinden a prowadzenie pojazdów
Lorinden refundacja

Lorinden cena i opakowania

Lorinden Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania