Ludiomil

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ludiomil jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Umiarkowanie silne, długotrwałe przeciwdepresyjne, i słabsze uspokajające i wzmagające napęd – lek z grupy czterocyklicznych (czteropierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Depresje przebiegające z zahamowaniem, niepokojem i lękiem; niektóre przypadki nerwic narządowych (zwłaszcza wykazujących odporność na inne leczenie – maprotylina jest lekiem II rzutu – czyli drugiej kolejności stosowania w leczeniu depresji).
Uczulenie na lek, padaczka, zaburzenia rytmu (zaburzenia przewodzenia), jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na nadczynność tarczycy, choroby serca, nerek i wątroby, jesteś leczony hormonami tarczycy, masz niskie ciśnienie krwi. Nie przyjmować razem z inhibitorami monoaminooksydazy. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
patrz AMITRYPTYLINUM. Działania niepożądane ze strony układu krążenia występują rzadziej i mają na ogół lżejszy przebieg niż po trój cyklicznych lekach przeciwdepresyjnych, natomiast napady drgawkowe mogą występować częściej). Podczas długotrwałego leczenia wskazana profilaktyka przeciwpróchnicowa i okresowe kontrole stomatologiczne.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przerywać leczenia ani przyjmować na raz podwójnej dawki leku. Raz na dobę 25-75 mg wieczorem; możliwość stopniowego zwiększania dawki do 100-150 mg na dobę; dawka podtrzymująca: raz na dobę 75 mg wieczorem. Podawanie maprotyliny u pacjentów w wieku podeszłym należy rozpoczynać od niższej dawki (zazwyczaj raz na dobę 25 mg wieczorem), stopniowo zwiększając w razie potrzeby do 75 mg na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 225 mg.
25 mg, cena od 20 do 30 zł;
75 mg, cena od 30 do 50 zł
20 tabletek lub 30 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 25 mg lub 75 mg maprotyliny.
UWAGI: patrz AMITRYPTYLINUM. W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych. Lek może zwiększać wrażliwość na światło, dlatego należy unikać przebywania na słońcu.
Działania niepożądane
Czasami występuje suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, utrudnienie oddawania moczu, bóle i zawroty głowy, widzenie za mgłą, drżenia, kurcze mięśni, uczucie senności i zmęczenia, omdlenia i zawroty głowy przy wstawaniu, wysypki skórne. Rzadko występuje pobudzenie, niepokój, bezsenność, obrzmienie piersi, zaburzenia smaku, szum w uszach, zwiększenie masy ciała, wypadanie włosów, szybkie lub nieregularne bicie serca, żółtaczka, drgawki. Wszystkie niepokojące objawy wymagają niezwłocznej konsultacji z lekarzem. Wiele z działań niepożądanych leku ma charakter przemijający lub ustępuje po zmniejszeniu dawki leku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ludiomil a alkohol

Ludiomil u osób starszych(65 lat i więcej)
Ludiomil dla dzieci(do 18 lat)
Ludiomil w ciąży
Ludiomil a karmienie piersią
Ludiomil a prowadzenie pojazdów
Ludiomil refundacja

Ludiomil cena i opakowania

Ludiomil Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania