Magsolvit B6

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Magsolvit B6 bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Magsolvit B6 zawiera jony magnezu w postaci glukonianu magnezu (Magnesii gluconas) i mleczanu magnezu (Magnesii lactas) oraz pirydoksynę (witaminę B6). Prawidłowa zawartość magnezu w organizmie zależy od jego podaży w diecie. Magnez jest pierwiastkiem koniecznym do prawidłowego działania mięśni, warunkuje dostawę energii do komórek nerwowych, stabilizując pracę układu nerwowego. Usprawnia pamięć i myślenie. Magnez jest także składnikiem budulcowych kości i zębów, co jest szczególne ważne dla dzieci. Witamina B6 jest koenzymem uczestniczącym w przemianach aminokwasów w mózgu w procesie powstawania neuroprzekaźników takich jak serotonina, dopamina, GABA. Co więcej, usprawnia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, zwiększając znacznie jego przyswajalność. 

Zapobieganie i uzupełnianie niedoborów magnezu i witaminy B6, szczególnie u dzieci powyżej 4 lat.
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą, antybiotykoterapia, biegunka, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B6, ostra niewydolność nerek, znaczne nadciśnienie tętnicze, blok przedsionkowo-komorowy.
Wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego zmniejszają: fluorochinolony, tetracykliny, leki przeciwzakrzepowe (głównie warfaryna), związki żelaza i wapnia oraz fosforany. Stężenie witaminy B6 w organizmie zmniejszają: hydralazyna, izoniazyd, cykloseryna i penicylina. Doustne środki antykoncepcyjne zwiększają zapotrzebowanie na witaminę B6. Witamina B6 może zmniejszać stężenie fenytoiny we krwi oraz osłabiać skuteczność lewodopy w przypadku nieprzyjmowania inhibitorów obwodowej dekarboksylazy.
Dorośli i dzieci od 8 lat: 5 ml syropu dwa razy dziennie. Dzieci w wieku 4-7 lat: 2,5 ml syropu dwa razy dziennie. 
Cena leku to około 9-12 zł.
Magsolvit B6 zawiera: substancje czynne: glukonian magnezu (Magnesii gluconas), mleczan magnezu (Magnesii lactas), witamina B6 (pirydoksyna); substancje pomocnicze: sorbitol, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy, sodu benzoesan, sodu propionian, czerwień koszenilowa, substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa, woda.
Preparat podany w dawce większej niż zalecano oraz podany na czczo może działać przeczyszczająco. U osób z zaburzoną czynnością nerek zmniejszyć dawkę. Lek może powodować reakcje alergiczne.
Działania niepożądane
biegunka, luźne stolce, bóle głowy, reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Magsolvit a alkohol

Magsolvit u osób starszych(65 lat i więcej)
Magsolvit dla dzieci(do 18 lat)
Magsolvit w ciąży
Magsolvit a karmienie piersią
Magsolvit a prowadzenie pojazdów
Magsolvit refundacja

Magsolvit cena i opakowania

Magsolvit Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Magsolvit B6 uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 9 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (9 opinie pacjentów)9 komentarzy Magsolvit B6

 1. Anonim

  Jestem 20 letnią kobietą chorującą na łamliwe włosy i paznokcie. Magsolvit b6 brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 10 ml(mililitrów). Miałam poważne problemy z wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami i ogólnym samopoczuciem, lekarz domowy w pierwszej kolejności zalecił mi kurację magnezem, rekomendując Magsolvit b6 i to był „strzał w dziesiątkę”- mój wygląd poprawił się. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 34 letnim mężczyzną chorującym na niedobór magnezu. Magsolvit b6 brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 20 ml(mililitrów). Najlepszy lek z magnezem, ponieważ zawiera witaminę B^ ułatwiające wchłanianie magnezu do organizmu. Ponadto w niskiej cenie i smaczny, a to też jest ważne;). Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 40 letnim mężczyzną chorującym na stres. Magsolvit b6 brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w roku. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. W okresach stresogennych podczas których następuje utrata magnezu uzupelniam jego deficyt wlasnie tym lekiem i bardzo go sobie cenię. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na łamliwe włosy i paznokcie. Magsolvit b6 brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 10 ml(mililitrów). Bardzo dobry dla pań cierpiących na problem łamliwych paznokci i wypadającyh włosów. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 18 letnią kobietą chorującą na sport- utrata magnezu. Magsolvit b6 dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 mg(miligram). Lepszy niż suplementy bo to lek. Brałem pamiętam jak byłem dzieckiem, a teraz trener polecał na magnez brać bo jak się mocno trenuję to można stracić magnez. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na drażliwość, nerwowość. Magsolvit b6 brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Pediatra polecił mojemu synowi, który jest nadpobudliwy, iespokojny, trudno zasypia- sugerując że problemy te mogą wynikać z niedoboru magnezu. Problemy te nie zniknęły zupełnie ale zmniejszyły się o mniej więcej połowę dzięi temu lekowi więc myślę, że warto polecić jako skuteczny. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 24 letnim mężczyzną chorującym na niedobór magnezu. Magsolvit b6 brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Prawdopodobnie najlepszy z dostępnych w Polsce preparatów z magnezem. Sportowcy, ludzie aktywni, trenujący powinni go spróbować- bo o utratę magnezu podczas wysiłku łatwo a potem będzie bieda. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na łamliwość włosów i paznokci. Magsolvit b6 brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Lek, który świetnie uzupełnia niedobór magnezu w organizmie. Po miesięcznej kuracji problem wypadającyh włosów, łamiących się włosów i paznokci- zniknął. Do tego wzrasta poczucie energii i witalności. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 31 letnim mężczyzną chorującym na brak energii, trudności w koncentracji, nerwowość, problemy ze snem. Magsolvit b6 brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Magsolvit B6 pozwala, uzupełniając magnez w organizmie, zwalczyć stany poddenerwowania, nadpobudliwości, dekoncentracji, problemów ze snem, a jednocześnie dodaje zdrowej energii i witalności. Polecam!. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Magsolvit b6 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania