Malarone tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Malarone tabletki jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników: przeciwmalaryczne. Malaria (zimnica) jest chorobą zakaźną przenoszoną przez komary. W początkowym stadium przypomina grypę. Pojawiają się gorączka, bóle mięśni, dreszcze, osłabienie, wymioty, kaszel, biegunka i bóle brzucha. W najcięższych przypadkach dochodzi do ostrej niewydolności nerek, drgawek oraz niewydolności układu krążenia, a w konsekwencji do śpiączki i śmierci, która może nastąpić nawet w ciągu 24 godzin od wystąpienia pierwszych objawów choroby. Po ukąszeniu przez zakażonego komara pasożyty wędrują z krwią do wątroby, a stamtąd rozprzestrzeniają się po całym organizmie. obszar występowania malarii obejmuje 40% kuli ziemskiej; choroba występuje w ponad 100 kraj ach (przede wszystkim zwrotnikowych i podzwrotnikowych). Co trzecie zachorowanie na najgroźniejszą odmianę malarii, wywoływaną przez pasożyta Plasmodium falciparum, ma miejsce w południowo-wschodniej Azji, pozostałe dwie trzecie przypada na Afrykę.

profilaktyka i leczenie malarii wywołanej przez Plasmodium falciparum (najcięższej odmiany malarii) odporne na inne leki.
ciężkie uszkodzenie nerek. Nie stosować u dzieci o wadze poniżej 11 kg.
patrz MEPRON.
zapobiegawczo: zażywanie rozpocząć na dobę przed wyjazdem w rejon zagrożony chorobą, kontynuować przyjmowanie leku przez cały czas pobytu oraz przez tydzień po opuszczeniu terenu zagrożonego występowaniem malarii. Nie zaleca się dłuższego przyjmowania leku niż 28 dni. Stosować w czasie jedzenia lub z napojami mlecznymi, zawsze o tej samej porze dnia. Dorośli: raz na dobę 1 tabletka; dzieci: ściśle indywidualnie, w zależności od wieku i masy ciała; leczniczo: ściele indywidualnie.
cena od 100 do 200 zł.
250 mg atokwonu + 100 mg chlorowodorku.
UWAGI: biura podróży są zobowiązane ustawowo do informowania o konieczności profilaktyki chorób tropikalnych, w tym malarii, występujących w regionach turystycznych. Malarone dostępny jest obecnie jedynie w wytypowanych aptekach;

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Malarone a alkohol

Malarone u osób starszych(65 lat i więcej)
Malarone dla dzieci(do 18 lat)
Malarone w ciąży
Malarone a karmienie piersią
Malarone a prowadzenie pojazdów
Malarone refundacja

Malarone cena i opakowania

Malarone Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)3 komentarze Malarone tabletki

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania