Malugastrin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o działaniu zobojętniającym kwaśny sok żołądkowy, osłaniającym, ściągającym oraz łagodzącym podrażnienia. Działanie rozwija się wolno i jest długotrwałe.

Jest stosowany w leczeniu nadkwaśności, nadkwaśnego nieżytu żołądka. Pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Niewydolność nerek, przewlekłe i nawykowe zaparcia, zwężenie jelita grubego.
Preparat może upośledzać wchłanianie wielu leków (szczególnie antybiotyków). W każdym przypadku przyjmowania innych leków należy zasięgnąć opinii lekarza, czy można je przyjmować razem.
Na 15-30 min przed spodziewanym wystąpieniem bólu oraz 1-2 h po posiłkach 2-4 tabl. lub 1-2 łyżeczki do herbaty zawiesiny (5-10 ml).
brak danych
20 tabletek do ssania, 1 tabletka zawiera 400 mg magaldratu (zasadowego siarczanu glinowo-magnezowego); 250 ml zawiesiny, 5 ml zawiera 400 mg magaldratu.
Tabletki należy ssać powoli, nie gryźć, nie połykać. Zawiesinę przyjmować doustnie, ewentualnie popijać niewielką ilością wody.
Działania niepożądane
Nudności i nieswoiste zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W przypadku długotrwałego stosowania w dużych dawkach może prowadzić do zaburzeń związanych z nadmiernym stężeniem magnezu w organizmie: zwolnienie reakcji odruchowej, zaburzenia czynności serca.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Malugastrin a alkohol

Malugastrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Malugastrin dla dzieci(do 18 lat)
Malugastrin w ciąży
Malugastrin a karmienie piersią
Malugastrin a prowadzenie pojazdów
Malugastrin refundacja

Malugastrin cena i opakowania

Malugastrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania