Marimer spray hipertoniczny

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Quixx nasal
Afrin Pure Sea Hypertonic
Athomer Hypertonic
Pedicetamol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Marimer spray hipertoniczny bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Marimer to preparat służący do udrażniania i oczyszczania nosa.Jest roztworem hipertonicznym, co oznacza, że zawartość soli jest w nim wyższa(2,2%) niż w błonie śluzowej nosa(0,9%). Na skutek tej różnicy ciśnień osmotycznych nadmiar płynu z błony śluzowej jest usuwany i zmniejsza się obrzęk. Dzięki temu nos i zatoki są udrożnione. Dodatkowo roztwór wody morskiej oczyszcza, nawilża i przepłukuje jamę nosową. W przeciwieństwie do leków obkurczających naczynia krwionośne nosa (takich jak ksylometazolina), nie wywołuje uzależnienia i kataru polekowego. Preparat bez konserwantów.

Marimer hipertoniczny to preparat przeznaczony do łagodzenia objawów spowodowanych niedrożnością nosa (katar) i zatok w trakcie infekcji lub alergii. Można stosować w codziennej higienie nosa.
Nadwrażliwość na wodę morską.
Nie stwierdzono.
Dorośli i dzieci powyżej 18 miesiąca: 1 do 2 dawek osobno do każdego nozdrza, 1-3 razy dziennie w zależności od potrzeb.
Od 25zł.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Marimer a alkohol

Marimer u osób starszych(65 lat i więcej)
Marimer dla dzieci(do 18 lat)
Marimer w ciąży
Marimer a karmienie piersią
Marimer a prowadzenie pojazdów
Marimer refundacja

Marimer cena i opakowania

Marimer Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Marimer spray hipertoniczny uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)3 komentarze Marimer spray hipertoniczny

 1. Driver

  Bardzo dobry produkt dla małych dzieci. Mojemu maluchowi przepisał to pediatra i stosujemy zawsze, kiedy dzieciak ma katar. Podoba mi się ta linia produktów (marimer.pl) na bazie roztworu wody morskiej – kiedyś tego nie było, i wszyscy męczyliśmy się z ksylometazoliną, która działa strasznie drażniąco na śluzówkę.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. agnieszka

  Każda sól morska hipertoniczna będzie bardzo dobra na gęstego gluta. Im większe stężenie tym lepiej. Najsłabiej wypada unimer pediatric. Marimer ma stężenie całkiem przyzwoite 2,3% Ibuprom zatoki spray nawet całkiem fajny preparat. Co prawda tylko czyste NaCl ale w stężeniu 3%.

  Odpowiedz
 3. elżbieta

  Bardzo dobry preparat dla dzieci:) Katar zamiast 7 dni trwa 3:) do tego inhalacje z soli i żadna choroba nie jest nam groźna:)

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania