Maść 250g Dr Michaels

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Maść jest stosowana w terapii zewnętrznej łuszczycy. Dla uzyskania lepszego efektu zaleca się jej stosowanie razem z innymi produktami linii Dr Michaels i właściwą dietą. Maść działa nawilżająco, przeciwzapalnie, łagodzi świąd, a także natłuszcza skórę. To wszystko sprawia, że zmiany proliferacyjne naskórka i skóry właściwej są łagodzone.

Za działanie maści odpowiada szereg olejków eterycznych, wyciągów roślinnych a także kwas salicylowy i tlenek cynku.
Połączenie tych składników umożliwia zarówno zahamowanie proliferacji komórek skóry jak i poprawę jej stanu fizycznego i wyglądu zewnętrznego. Tlenek cynku umożliwia wysuszenie powstających zmian skórnych, które następnie zostają usunięte przez związek o działaniu złuszczającym jakim jest kwas salicylowy. Olejki nawilżają i poprawiają kondycję leczonej skóry.

Więcej informacji, patrz: Dr Michaels: Żel myjący 200 ml

Zmiany łuszczycowe na skórze (z wyjątkiem twarzy, narządów płciowych i pachwin), atopowe zapalenie skóry, egzema.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników maści.
Nie należy stosować maści bezpośrednio na narządy płciowe. Ostrożnie w okolicach twarzy, unikać kontaktu z oczami.
brak danych
Stosować co najmniej 2x dziennie (rano i wieczorem). Na zmiany skórne nanieść niewielką ilość maści, odczekać 3-10 min aż do wchłonięcia, nie zmywać.
ok. 400 zł
Kwas salicylowy, tlenek cynku, skrobia ziemniaczana, olejki: migdałowy, jojoba, z owoców awokado, z nasion dzikiej marchwi, z kwiatu pomarańczy, z kiełków pszenicy, z pestek moreli, z lawendy wąskolistnej, z drzewa sandałowego, z paczulki wonnej, z pelargonii pachnącej, z rozmarynu lekarskiego, z pomarańczy bergamotki, z nasion wiesiołka, eukaliptusowy, sosnowy, rumiankowy, mirra, z pomarańczy gorzkiej, ekstrakt z nagietka lekarskiego, parafina stała i ciekła.
Działania niepożądane
Mogą pojawić się objawy uczulenia (maść nanieść najpierw na niewielki wycinek skóry): zaczerwienienie, pokrzywka, rumień.
Swędzenie, pieczenie, mrowienie.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Maść a alkohol

Maść u osób starszych(65 lat i więcej)
Maść dla dzieci(do 18 lat)
Maść w ciąży
Maść a karmienie piersią
Maść a prowadzenie pojazdów
Maść a słońce i solarium ☼
Maść refundacja

Maść cena i opakowania

Maść Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania