Maść Arnikowa

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Maść arnikowa to produkt leczniczy firmy Elissa przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę. Maść zawiera substancję czynną pochodzenia roślinnego z rodziny Złożonych. Substancją aktywną leku jest ekstrakt z arniki łąkowej(inna nazwa: nizinna), który wykazuje działanie gojące i przeciwzapalne. Arnika ze względu na zawierające flawonoidy wykazuje działanie uszczelniające na naczynia włosowate, zapobiega powstawaniu zakrzepów żylnych, działa przeciwobrzękowo. Maść z arniki stosuje się powszechnie w stłuczeniach, krwiakach, lekkich oparzeniach skórnych, powierzchniowych zapaleniach żył, po ugryzieniach owadów i w zapaleniach stawów, ścięgien. Arnika łąkowa pochodzi z Ameryki Północnej. Maść Arnikowa dostępna jest bez recepty, w opakowaniach 10 i 25 gramowych.

Maść stosowana wspomagająco w siniakach po stłuczeniach, w obrzękach pourazowych(np. po skręceniach), po ukąszeniach owadów i w dolegliwościach reumatycznych.
Reakcje uczuleniowa na arnikę lub na inne rośliny z rodziny Złożonych(Asteraceae/Compositae).
brak danych
Stosować miejscowo na zmienione chorobowo powierzchnie skóry, od dwóch do czterech razy na dobę.
Około 8 zł(opakowanie 25g).
Lek zawiera ekstrakt z kwiatostanu arniki łąkowej(Arnica chamissmonis L.) 100g/100g oraz substancje pomocnicze(etanol-ekstrahent oraz wazelinę białą).
Należy poinformować lekarza w przypadku pojawienia się pęcherzyków, wyprysków lub pozostałych objawów stanu zapalnego skóry.
Działania niepożądane
U osób wrażliwych może pojawić się alergia skórna.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Maść a alkohol

Maść u osób starszych(65 lat i więcej)
Maść dla dzieci(do 18 lat)
Maść w ciąży
Maść a karmienie piersią
Maść a prowadzenie pojazdów
Maść refundacja

Maść cena i opakowania

Maść Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania