Maść borna z mentolem

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Maść borna z mentolem bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony przeznaczony do łagodzenia objawów nieżytu błony śluzowej nosa. Wchodzący w skład preparatu kwas borowy cieszy się popularnością jako lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparatu nie wolno stosować u dzieci do 3 rż., ale i u starszych dzieci występuje większe ryzyko działań niepożądanych.
brak danych
Maść należy rozprowadzać cienką warstwą 3-4 razy dziennie wokół przewodów nosowych.
brak danych
kwas borowy, mentol
Działania niepożądane
Lek może powodować u niemowląt i małych dzieci nagłe zatrzymanie oddechu i zapaść. Kwas borowy, jeśli się wchłonie (wchłania się ze skóry nieuszkodzonej u dzieci, a u dorosłych i u dzieci ze skóry uszkodzonej, błon śluzowych i przewodu pokarmowego), powoduje objawy ostrego albo przewlekłego zatrucia i gromadzi się w organizmie. Do objawów ostrego zatrucia należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym złuszczaniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie skóry i oczu oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysieniem i drgawkami.
Opakowanie
5 g maści do nosa, 1 g = 10 mg mentolu i 40 mg kwasu borowego.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Maść a alkohol

Maść u osób starszych(65 lat i więcej)
Maść dla dzieci(do 18 lat)
Maść w ciąży
Maść a karmienie piersią
Maść a prowadzenie pojazdów
Maść refundacja

Maść cena i opakowania

Maść Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Maść borna z mentolem uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)4 komentarze Maść borna z mentolem

  1. Tęksnię za tą maścią

    najlepszy i tani lek na katar, ale oczywiście trzeba było zakończyć jego produkcję, a zamiast tego promować spraye z solą albo uszkadzające błonę śluzową nosa. Maść borna po jednym smarowaniu wystarczyła na cały dzień bez potrzeby skorzystania z chusteczki.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania