Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry “Rekord Łuszczy”

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry “Rekord Łuszczy” to produkt przeznaczony do stosowania miejscowego i zewnętrznego. Substancją czynną leku jest kwas salicylowy, który wykazuje działanie zmiękczające, złuszczające i rozpulchniające na nagromadzony naskórek, co powoduje jego łatwiejsze złuszczenie i usunięcie. “Rekor Łuszczy” to sprawdzony, powszechnie stosowany lek od ponad 2o lat. Tubka zawiera 15 gram, maść zachowuje swoje właściwości do 2 lat po otwarciu opakowania.

Lek stosowany w celu usuwania odcisków i zgrubień skóry.
Reakcje nadwrażliwości na kwas salicylowy, salicylany lub substancje pomocnicze. Osoby z cukrzyca lub zaburzeniami układu krążenia krwi. Nie stosować maści na skórę zranioną lub ze stanem zapalnym, jak również na duża powierzchnię skóry. Nie używać produktu w okolicach oczu, na skórę twarzy, pachwin, w okolicy odbytu, narządów płciowych, na błony śluzowe i u dzieci.
Dotychczas nie są znane interakcje produktu leczniczego z innymi lekami.
Ze względu na zawarty w składzie kwas salicylowy, może on wchodzić w reakcję z innymi lekami stosowanymi miejscowo bądź ogólnie. Kwas salicylowy może nasilać działanie np. doustnych leków przeciwcukrzycowych z grupy pochodnych sulfonylomocznika, preparatów litu, leków przeciwzakrzepowych, fenytoiny i kwasu walproinowego.
Kwas salicylowy może osłabiać działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze krwi z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny i leków moczopędnych.
Cymetydyna może hamować metabolizm kwasu salicylowego.
Przed zastosowaniem maści wymoczyć nogi w ciepłej wodzie, następnie nałożyć maść i zabezpieczyć plastrem. Codziennie uzupełniać ubytek maści, stosować produkt przez tydzień. Po siedmiu dniach ponownie wymoczyć nogi i usunąć odcisk lub zgrubienie. Leczenie można powtórzyć ale nie stosować maści dłużej niż dwa tygodnie.
Około 5 zł.
Jeden gram maści zawiera 200mg kwasu salicylowego(Acidum salicylicum).
W przypadku poważnego podrażnienia skóry, przerwać leczenie maścią.
Chronić oczy i błony śluzowe w czasie używania leku.
Maść stosować wyłącznie na odciski i zgrubienia skóry. Nie stosować produktu na zdrowa skórę; w przypadku kontaktu ze zdrową skórą-zmyć powierzchnię wodą.
Działania niepożądane
Maść może spowodować miejscowe podrażnienie, stany zapalne bądź alergiczne powierzchni skóry, jak również wysuszenie skóry.
Należy zachować ostrożność w przypadku zastosowania produktu na zdrową skórę, duże powierzchnie skóry lub błony śluzowe gdyż może to spowodować podrażnienie w postaci rumienia.
Ogólne działania niepożądane leku mogą wystąpić przy jego długotrwałym stosowaniu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Maść a alkohol

Maść u osób starszych(65 lat i więcej)
Maść dla dzieci(do 18 lat)
Maść w ciąży
Maść a karmienie piersią
Maść a prowadzenie pojazdów
Maść refundacja

Maść cena i opakowania

Maść Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania