Maxibiotic

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Maxibiotic to preparat leczniczy w postaci maści, przeznaczony do stosowania miejscowego na drobne uszkodzenia powierzchni skóry. Działanie preparatu opiera się na kombinacji trzech antybiotyków o różnym spektrum działania. Zastosowanie takiego połączenia powoduje poszerzenie działania przeciwbakteryjnego, wobec najczęstszych szczepów bakterii powodujących zakażenia skórne. Produkt leczniczy dostępny jest bez recepty, do krótkoterminowego samodzielnego stosowania.

Maść przeznaczona do stosowania na drobne rany w tym otarcia, zadrapania, ukąszenia, oparzenia i owrzodzenia skóry.
Reakcje alergiczne na neomycynę, polimyksynę B, bacytracynę lub substancje pomocnicze. Nie stosować u pacjentów z zaburzeniami słuchu. Maści nie można stosować do oczu lub w okolice oczu, na głębokie, kłute rany, ciężkie oparzenia, rozległe uszkodzenia skóry, sączące zmiany skórne(ze względu na zagrożenie wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywołanie niekorzystnych działań ogólnoustrojowych np. uszkodzenia słuchu, nerek).
Leku nie stosować u dzieci do 12 roku życia, w związku z toksycznym działaniem na nerki i słuch.
Lek może nasilać wystąpienie nadwrażliwości przy jednoczesnym przyjmowaniu doustnym neomycyny.
Nie stosować leku równocześnie z lekami moczopędnymi(np. furosemidem i kwasem etakrynowym), ze względu na ryzyko(w skrajnych przypadkach) głuchoty.
Występuje prawdopodobieństwo nasilenia niekorzystnych działań niepożądanych przy jednoczesnym stosowaniu miejscowym lub doustnym antybiotyków aminoglikozydowych(toksyczne działanie na nerki i słuch).
Maść używać u osób dorosłych i dzieci od 12 roku życia od 2 do 5 razy na dobę nie dłużej niż 7 dni. Po ukończeniu terapii kolejny raz stosować lek nie wcześniej niż za 3 miesiące.
Przed zastosowaniem maści, oczyścić miejsce zranienia i nałożyć niewielka ilość produktu. Chorobowo zmienione miejsce po nałożeniu maści można przykryć jałowym kompresem lub pozostawić odsłonięte.
Około 10 zł.
1 gram maści zawiera 5mg siarczanu neomycyny, 5000 jednostek międzynarodowych siarczanu polimyksyny B i 400 jednostek międzynarodowych bacytracyny cynkowej oraz substancje pomocniczą(wazelinę białą).
Zakończyć leczenie maścią w przypadku pojawienia się silnych odczynów alergicznych i miejscowego podrażnienia.
Zachować ostrożność w stosowaniu w osób z uszkodzeniem nerek i słuchy.
Działania niepożądane
Niekorzystne reakcje, które mogą pojawić się po zastosowaniu leku to zakażenia szczepami bakterii i grzybów opornych na składniki preparatu, miejscowo występująca nadwrażliwość np. wysypka, świąt, zaczerwienienie, obrzęk, uszkodzenia słuchu i nerek.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Maxibiotic a alkohol

Maxibiotic u osób starszych(65 lat i więcej)
Maxibiotic dla dzieci(do 18 lat)
Maxibiotic w ciąży
Maxibiotic a karmienie piersią
Maxibiotic a prowadzenie pojazdów
Maxibiotic refundacja

Maxibiotic cena i opakowania

Maxibiotic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania