Mecortolon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Mecortolon jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat w postaci kremu działający przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwalergicznie i przeciwświądowo; lek z grupy glikokortykosteroidów.
Stosowany w leczeniu chorób reumatycznych, alergicznych, chorób skóry i oczu oraz po ukąszeniu owadów.

Uczuleniowy (alergiczny) ostry i przewlekły wyprysk kontaktowy; atopowe zapalenie skóry; pokrzywka i liszaj pokrzywkowy, świerzbiączka, świąd pochwy, odbytu, odczyny uczuleniowe po ukąszeniu owadów.
Bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty i pospolity; zapalenia skóry wokół ust; zmiany nowotworowe skóry; wyprysk pieluszkowy. Nadwrażliwość na składniki preparatu, dzieci do 12 r.ż., ciąża, osteoporoza, jaskra
nie znaleziono
Początkowo smarować 2-3 razy na dobę, następnie 1-2 razy na dobę. Maksymalna długość leczenia: niemowlęta i małe dzieci do 2 tygodni; dzieci starsze i dorośli do 1 miesiąca. Nie stosować w postaci opatrunków zamkniętych.
cena do 5 zł, Rf
10 g 0,5% kremu z prednizolonem.
UWAGI: podczas leczenia unikać opalania. Lek stosowany długotrwale na duże powierzchnie skóry, niezgodnie z zaleceniami lekarskimi lub w ramach „samoleczenia” może być przyczyną poważnych ogólnoustrojowych działań niepożądanych, związanych z jego wchłanianiem się z powierzchni skóry i hamującym działaniem na produkcję hormonów kory nadnerczy; dotyczy to zwłaszcza stosowania u małych dzieci oraz na skórę twarzy, gdzie wchłanianie leku jest szczególnie intensywne. Preparatów zawierających kortykosteroidy nie wolno stosować w banalnych schorzeniach skóry, a zwłaszcza używać na własną rękę jako kremu kosmetycznego!
Działania niepożądane
Stosowany długotrwale może wywołać zaburzenia wodno-elektrolitowe, osteoporozę, utratę masy mięśni, wrzody trawienne, trądzik posteroidowy, rozstępy skórne, zmiany zanikowe skóry, bóle głowy, zaburzenia wydzielania hormonów płciowych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mecortolon a alkohol

Mecortolon u osób starszych(65 lat i więcej)
Mecortolon dla dzieci(do 18 lat)
Mecortolon w ciąży
Mecortolon a karmienie piersią
Mecortolon a prowadzenie pojazdów
Mecortolon refundacja

Mecortolon cena i opakowania

Mecortolon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mecortolon uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (7 opinie pacjentów)6 komentarzy Mecortolon

 1. Ewa

  Jestem kobietą. Mecortolon w kremie używam punktowo na twarzy od prawie 40 lat. Żaden inny medykament nie pomaga mi, tylko ten! Nie mam żadnych skutków ubocznych, a przynajmniej takowych nie zauważyłam. Oby nigdy go nie wycofano z rynku leków, bo byłaby to dla mnie tragedia…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Ewa Kosinska

  To jest najlepszy krem ktorym smarowalam moim dzieciom uczulenie na dloniach i po bokach kolan. Dostalam od lekarza
  z kliniki na ul. Leszno.Jestem bardzo wdzieczna za to.Polece kazdemu .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 19 letnim mężczyzną chorującym na łuszczyca. Mecortolon brałem podczas 2 kuracji, kilka razy w roku. Stosowałem lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 10 gr(gram). Aaaa taki sobie. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Mecortolon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na luszczyca. Mecortolon brałem podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 10 gr(gram). Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Mecortolon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą chorującą na luszczyca. Mecortolon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 10 gr(gram). Na łuszczycę swoją dostałam receptę i wracam do tego leku od czasu do czasu. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Mecortolon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 17 letnią kobietą chorującą na świerzbiączka. Mecortolon brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 10 gr(gram). Używałam raz na świerzbiączkę, tydzień i po sprawie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Mecortolon w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania