MediCitum

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Wyrób medyczny MediCitum zawiera bogaty w polifenole wyciąg z czystka. Polifenole są to rozbudowane przestrzennie cząsteczki kwasów fenolowych. Dzięki swojej budowie mają zdolność powlekania błon śluzowych łącząc się z białkami błony. Mogą także wiązać cząsteczki bakterii. Właśnie ta właściwość jest wykorzystywana w tabletkach MediCitum.
Poprzez ssanie tabletki, na błonie śluzowej gardła osadzają się cząsteczki polifenoli tworząc ochronną warstwę przed drobnoustrojami. Dzięki temu wyrób może zapobiegać przeziębieniom czy infekcjom pod warunkiem regularnego przyjmowania. Oprócz tego wyciąg z czystka ma silne właściwości przeciwutleniające, jest stosowane w celu pobudzenia naturalnej odporności organizmu.
Niestety dużą wadą wyrobu jest fakt, że nie może być przyjmowany przewlekle, a infekcja bardzo często rozpoczyna się na błonie śluzowej nosa, która nie jest objęta ochroną.

Profilaktycznie w okresach zwiększonego ryzyka przeziębienia i grypy.
Nadwrażliwość lub uczulenie na czystek lub pozostałe składniki wyrobu.
Polifenole dostające się do żołądka mogą utrudniać wchłanianie innych, przyjmowanych w tym samym czasie leków. Należy zachować przynajmniej 2h przerwy pomiędzy przyjęciem wyrobu, a innych leków.
Zaleca się przyjmowanie 2 tabletek 4x dziennie. Po przyjęciu tabletki należy się powstrzymać od jedzenia i picia przez ok. 30 min.
brak danych
1 tabletka zawiera 75 mg ekstraktu z czystku (w tym 30 mg polifenoli)
Wyrobu nie należy stosować przewlekle. W przypadku pogorszenia lub braku poprawy po 2-3 dniach stosowania należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Dowiedz się więcej o składzie: .

MediCitum a alkohol

MediCitum u osób starszych(65 lat i więcej)
MediCitum dla dzieci(do 18 lat)
MediCitum w ciąży
MediCitum a karmienie piersią
MediCitum a prowadzenie pojazdów
MediCitum refundacja

MediCitum cena i opakowania

MediCitum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania