Memobon

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement diety Memobon zawiera trzy składniki: mleczan magnezu (odpowiada on za poprawne funkcjonowanie pamięci, utrzymywanie prawidłowego ciśnienia osmotycznego krwi i innych tkanek oraz właściwej struktury rybosomów), ekstraktu z żeń-szenia, który dodaje energii, polepsza funkcje psychomotoryczne, umiejętność koncentracji i zapamiętywania, ma pozytywny wpływ na układu immunologiczny, obniża stężenie cukrów prostych we krwi (których nadmiar może być przyczyną zaburzeń o podłożu neurologicznym), ponadto redukuje nadwagę, działa antyoksydacyjnie (wymiata wolne rodniki tlenowe) i działa antynowotworowo, zaś ekstrakt z miłorzębu japońskiego polepsza krążenie krwi, wskutek czego lepiej zaopatrza mózg w substancje odżywcze i tlen. Ciekawostką jest to, że miłorząb japoński może być również używany jako zamiennik sildenafilu (viagra) ale o dużo mniejszej skuteczności działania.

Suplement diety Memobon jest stosowany pomocniczo u ludzi starszych, szczególnie z zaburzeniami pamięci i koncentracji, w stanach wyczerpania fizycznego i osłabienia, w zaburzeniach krążenia mózgowego, np. po udarach mózgu. Polecany ludziom wyczerpanym fizycznie i psychicznie wskutek przepracowania, stresu oraz intensywnego uprawiania sportu.
Uczulenie na składniki preparatu, podwyższone stężenie magnezu we krwi.
Dotychczas nie stwierdzono poważnych interakcji między żadnym składnikiem preparatu i innymi lekami. Substancje zawarte w miłorzębie japońskim mają właściwości antyagregacyjne przez co suplement diety nie powinien być stosowany u ludzi zażywających leki rozrzedzające krew, np. aspirynę, tiklopidynę, klopidogrel, ibuprom bądź pyralginę.
1 kapsułka 2-3 razy dziennie po posiłkach.
Od 18 do 36zł.
1 kapsułka preparatuMemobon zawiera 70 mg ekstraktu z liści Miłorzębu japońskiego , 50 mg ekstraktu z korzenia żeń-szenia i 330 mg mleczanu magnezu.
Działania niepożądane
Wysypki skórne, bóle głowy, nudności i bóle brzucha.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Memobon a alkohol

Memobon u osób starszych(65 lat i więcej)
Memobon dla dzieci(do 18 lat)
Memobon w ciąży
Memobon a karmienie piersią
Memobon a prowadzenie pojazdów
Memobon refundacja

Memobon cena i opakowania

Memobon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania