Nazwa łacińska
Pyridostigmini bromidumDziałanie
zwiększa napięcie mięśniProducent
ICN POLFA RZESZOWKategoria
Ośrodkowy układ nerwowyPostać
Specjalności
Inne nazwy
Opis leku:
Działanie leku i ulotka
Lek powoduje zwiększenie napięcia mięśni oraz pobudzenie perystaltyki jelit. Preparat stosowany jest w porażennej niedrożne i jelit, w miastenii, w pooperacyjnym zatrzymaniu moczu.Działanie: usuwające objawy miastenii, znoszące atonię (brak lub znaczne obniżenie napięcia) jelit i pęcherza moczowego – lek z grupy inhibitorów acetylocholinesterazy o działaniu dłuższym, lecz wolniejszym od neostygminy – neostigmine). Także: patrz DZIAŁANIE w MYTELASE.
Zapobieganie i leczenie atonii pooperacyjnej jelit, pęcherza moczowego; leczenie objawowe w miastenii.
Nadwrażliwość na lek, ciąża, okres karmienia piersią. Leku nie należy podawać chorym na astmę, chorobę wrzodową, padaczkę, chorobę Parkinsona, nadczynność tarczycy, ciężkie choroby serca. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na kamicę moczową i żółciową.
Lek wzmaga działanie depresyjne morfiny i barbituranów na ośrodek oddechowy, kortykosteroidy obniżają skuteczność leku. patrz MYTELASE
Ściśle indywidualnie; miastenia: dorośli: 2-4 razy na dobę (dawka dobowa waha się w granicach 120-720 mg); atonia jelit: 6 razy na dobę po 60 mg; dzieci: 6-7 razy na dobę po 1 mg na kg masy ciała na dobę. Maksymalne dawki bezpieczne u kobiet karmiących piersią: 180-300 mg.
cena do 5 zł, Rf
20 draż. lub 150 draż., 1 draż. zawiera 60 mg pirydostigminy.
Przedawkowanie może prowadzić do śpiączki. UWAGI: patrz MYTELASE.
Działania niepożądane
Zdarzają się nudności, wymioty, ból brzucha i biegunka, nadmierne wydzielanie śliny, zwężenie źrenic, łzawienie, pocenie się, kurcze mięśni, duszność, osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy i omdlenia.
Dowiedz się więcej o składzie: bromek pirydostygminy.
Dodaj opinię