Mestinon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek powoduje zwiększenie napięcia mięśni oraz pobudzenie perystaltyki jelit. Preparat stosowany jest w porażennej niedrożne i jelit, w miastenii, w pooperacyjnym zatrzymaniu moczu.Działanie: usuwające objawy miastenii, znoszące atonię (brak lub znaczne obniżenie napięcia) jelit i pęcherza moczowego – lek z grupy inhibitorów acetylocholinesterazy o działaniu dłuższym, lecz wolniejszym od neostygminy – neostigmine). Także: patrz DZIAŁANIE w MYTELASE.

Zapobieganie i leczenie atonii pooperacyjnej jelit, pęcherza moczowego; leczenie objawowe w miastenii.
Nadwrażliwość na lek, ciąża, okres karmienia piersią. Leku nie należy podawać chorym na astmę, chorobę wrzodową, padaczkę, chorobę Parkinsona, nadczynność tarczycy, ciężkie choroby serca. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na kamicę moczową i żółciową.
Lek wzmaga działanie depresyjne morfiny i barbituranów na ośrodek oddechowy, kortykosteroidy obniżają skuteczność  leku. patrz MYTELASE
Ściśle indywidualnie; miastenia: dorośli: 2-4 razy na dobę (dawka dobowa waha się w granicach 120-720 mg); atonia jelit: 6 razy na dobę po 60 mg; dzieci: 6-7 razy na dobę po 1 mg na kg masy ciała na dobę. Maksymalne dawki bezpieczne u kobiet karmiących piersią: 180-300 mg.
cena do 5 zł, Rf
20 draż. lub 150 draż., 1 draż. zawiera 60 mg pirydostigminy.
Przedawkowanie może prowadzić do śpiączki. UWAGI: patrz MYTELASE.
Działania niepożądane
Zdarzają się nudności, wymioty, ból brzucha i biegunka, nadmierne wydzielanie śliny, zwężenie źrenic, łzawienie, pocenie się, kurcze mięśni, duszność, osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy i omdlenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mestinon a alkohol

Mestinon u osób starszych(65 lat i więcej)
Mestinon dla dzieci(do 18 lat)
Mestinon w ciąży
Mestinon a karmienie piersią
Mestinon a prowadzenie pojazdów
Mestinon refundacja

Mestinon cena i opakowania

Mestinon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania