Metazydyna

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Trimetaratio tabletki

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Metazydyna jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Trimetazydyna jest lekiem używanym w leczeniu dusznicy bolesnej oraz pierwszą, opatentowaną substancją o działaniu cytoprotekcyjnym, stosowaną w chorobach niedokrwiennych serca, a wprowadzoną na rynek przez firmę farmaceutyczną Laboratoires Servier we Francji. Trimetazydyna wspomaga utylizację glukozy w mięśniu sercowym poprzez blokowanie metabolizmu kwasów tłuszczowych na drodze blokowania tiolazy 3-ketyloacetylo-CoA, która zwiększa oksydację glukozy. Ma niską toksyczność i jest dobrze tolerowana przez pacjentów. Działa ochronnie w sto­sunku do niedokrwionych komórek serca, zmniejsza zapotrzebowanie komórek na tlen, usprawnia czynność lewej komory serca, usprawnia czynność lewej komory serca.

Zapobieganie napadom dusznicy bolesnej (dławicy piersiowej), leczenie przewle­kłej wyrównanej (stabilnej) choroby niedo­krwiennej serca (jako lek pojedynczy lub w sko­jarzeniu z innymi lekami); zaburzenia ukrwienia siatkówki i naczyniówki oka; zawroty głowy i szum w uszach pochodzenia naczyniowego.
Ostrożnie w niewydolno­ści nerek – wskazane zmniejszenie dawkowania. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na jakikolwiek jego składnik, ponadto choroba Parkinsona, objawy parkinsonizmu, drżenia, zespół niespokojnych nóg oraz inne powiązane zaburzenia ruchowe, ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min).
Działanie trimetazydyny nasilają inhibitory monoaminoksydazy (tranylcypromina, moklobemid, izokarboksazyd). Innych interakcji nie stwierdzono.
3 razy na dobę po 20 mg (1 tabletka) pod­czas posiłków.
30-50zł
60 tabletek, 1 tabletka zawiera 20 mg trimetazydyny.
Działania niepożądane
Podczas stosowania trimetazydyny mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności i wymioty, astenia, zawroty głowy, ból głowy, wysypka, świąd, pokrzywka, kołatanie serca, skurcze dodatkowe, tachykardia, niedociśnienie, niedociśnienie ortostatyczne, zaczerwienienie twarzy, objawy parkinsonizmu (drżenie, bezruch, hipertonia, niestabilny chód, zespół niespokojnych nóg, inne powiązane zaburzenia ruchowe, zwykle przemijające po przerwaniu leczenia), zaburzenia snu (senność, bezsenność), zaparcia, ostra uogólniona osutka krostkowa, obrzęk naczynioruchowy, agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, zapalenie wątroby.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Metazydyna a alkohol

Metazydyna u osób starszych(65 lat i więcej)
Metazydyna dla dzieci(do 18 lat)
Metazydyna w ciąży
Metazydyna a karmienie piersią
Metazydyna a prowadzenie pojazdów
Metazydyna refundacja

Metazydyna cena i opakowania

Metazydyna Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Metazydyna

  1. Z. SATSIAK

    stosuje z krótkimi przerwami od 3 lat setal PO pierwszej tabletce jak co dzień podczas marszu po lesie poczułem udrożnienie oddychania. mogłem przyspieszyć; ustało brzęczenie w uszach. wtedy POSTANOWIŁEM REGULARNIE zażywać setal. w związku z obrzękami stawów i częściowo stóp kardiolog zapisał mi SPIRONOL, po przeczytaniu w ulotce ile ma on działań ubocznych i przy założeniu, że metazydyna poprawi krążenie nie zażywałem spironolu co zakomunikowałem kardiologowi.Od 7 lat jest stałym pacjentem poradni urologicznej. gdzie przechodzę okresowe badania USG i praktycznie ciągle zażywam Tamsulosini Hydrochloricum w rożnych wariantach “UWALNIANIA”. Zauważyłem, że forma Tamsugenu wraz z METAZYDYNĄ wytwarzają korzystną synergię. CELOWA PRZERWA W STOSOWANIU TEGO ZESTAWU OK. MIESIĄCA POWODUJE WZMOŻENIE SIE DOLEGLIWOŚCI UROLOGICZNYCH MNIEJ ODECHOWYCH, BO OD OK. ROKU SYSTEMATYCZNIE PŁYWAM. klasykiem W RYTMIE ćwiczeń oddechowych 1-2-3 wdech. Wolno 600 m. w ciągu ok. 35 min. W tej sytuacji SETAL WSPOMAGA TAMSUGEN. Oba leki stosuję zgodnie ze wskazaniami. ostatnio kiedy Kutno wyjaśnili, że substancja czynna jest uwalniana dyfuzyjnie-wydaje się, ze jest to najlepsza forma Trimatazidini dihydrochloridum ze wszystkich występujących na rynku. Cena 21PLN z opakowanie tez jest przyzwoita, chociaż niektóre apteki podnoszą do ponad 35PLN. DZIAŁANIE OGOLNOUSTROJOWE I BRAK SKUTKOW UBOCZNYCH[po za pacjentami z chorobami nerek] POWINNA BYC DOSTĘPNA BEZ RECEPTY. ZDZISŁAW STASIAK LAT 80

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania