Metizol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Metizol jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwtarczycowe – obniża wytwarzanie i wydzielanie hormonów tarczycy.

Nadczynność tarczycy z obecnością wola zamostkowego lub uciskającego inne narządy; nowotwory tarczycy; zaburzenia morfologii krwi (obniżenie liczby krwinek białych, czyli leukopenia); ciężkie uszkodzenie wątroby. Szczególnie ostrożnie w przypadkach współistniejącego zakażenia.
Preparaty jodu (iodide potassium), w tym stosowane jako środki kontrastujące w badaniach radiologicznych, osłabiają działanie tiamazolu; przy niedoborach jodu działanie leku nasila się.
Przyjmować po posiłkach, zazwyczaj w jednorazowe dawce dobowej rano lub w 2 równych porcjach. Nadczynność tarczycy: dorośli: ściśle indywidualne – początkowo na dobę 20-40 mg, po zahamowaniu czynności tarczycy (po ok. 4-8 tygodniach) należy stopniowo zmniejszać dawkę do podtrzymującej, która zazwyczaj wynosi 2,5-10 mg na dobę; dzieci: leczenie rozpoczyna się od dawki 0,3-0,5 mg na kg masy ciała na dobę; stopniowe obniżenie dawki do podtrzymującej, która wynosi 0,2-0,3 mg na kg masy ciała na dobę. Inne wskazania – ściśle indywidualnie.
cena do 5 zł, Rf
50 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg tiamazolu.
UWAGI: ciężkim powikłaniem leczenia jest agranulocytoza, występująca z większą częstością w ciągu pierwszych miesięcy leczenia – choroba przebiegająca ze spadkiem krwinek białych, szczególnie jednego ich rodzaju – granulocytów), stopniowo zastępowany przez inne, podobnie działające leki o mniej nasilonych działaniach niepożądanych. Podczas leczenia należy regularnie kontrolować morfologię krwi (liczbę krwinek białych i płytek krwi) oraz wielkość tarczycy (badanie lekarskie; badanie USG tarczycy – na początku leczenia może dojść do powiększenia tarczycy – działanie wolotwórcze).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Metizol a alkohol

Metizol u osób starszych(65 lat i więcej)
Metizol dla dzieci(do 18 lat)
Metizol w ciąży
Metizol a karmienie piersią
Metizol a prowadzenie pojazdów
Metizol refundacja

Metizol cena i opakowania

Metizol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Metizol uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (4 opinie pacjentów)3 komentarze Metizol

 1. Anonim

  Jestem 34 letnim mężczyzną chorującym na nadczynność tarczycy. Metizol brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 89 dni w dawce: 5 mg(miligram). Metizolem został zlikwidowany stan nadczynności mojej tarczycy,w porządku lek. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Metizol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na nadczynność traczycy. Metizol brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 97 dni w dawce: 5 mg(miligram). Jedyna jego zaletą jest cena reszta to tragedia miałam wszystkie skutki uboczne począwszy od kłopotów żołądkowych do wypadania włosów, przeszłam na Thyrozol. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Metizol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Izabela

  Skutki uboczne bardzo widoczne i uciążliwe: od problemów skórnych i bardzo zniszczonych włosów do stanów depresyjnych.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania