Metronidazol maść stomatologiczna

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Metronidazol maść stomatologiczna jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

DZIAŁANIE: silne pierwotniakobójcze i bakteriobójcze (w stosunku do bakterii beztlenowych) – lek z grupy pochodnych imidazolu.

Maść stomatologiczna: Jest stosowany w leczeniu zgorzeli miazgi zębowej, ropni okołokorzeniowych i przyzębo­wych, w zapaleniu przyzębia, wrzodziejącym zapaleniu dziąseł. Rzęsistkowe i nieswoiste zapalenia pochwy; zakażenia wywołane przez bakterie beztlenowe; w skojarzeniu z antybiotykami cefalosporybnowymi i aminoglikozydami – zapobieganie zakażeniom w okresie okołooperacyjnym, zwłaszcza po zabiegach w jamie brzusznej i ginekologicznych.
choroby krwi, ciężkie uszkodzenie wątroby, padaczka, choroby i urazy ośrodkowego układu nerwowego, zapalenie wielonerwowe {równoczesne zapalenie wielu nerwów obwodowych, charakteryzujące się: bólem, cierpnięciem, niedowładami i zaburzeniami czucia, zwłaszcza w dłoniach i stopach).
nasila działanie (i toksyczność) fenytoiny (phenytoine) i doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol). Cymetydyna (cimetidine) wydłuża i nasila działanie metronidazolu. Nie stosować łącznie z disulfiramem ze względu na ryzyko wystąpienia tzw. reakcji antikolowej. Wzajemne nasilenie działania (synergizm) z: klindamycyną (clindamycin), rifampicyną (rifampicine), spiramycyną (spiramycin) i tetracyklinami (doxycycline, tetracycline) – te interakcje wykorzystywane są do skojarzonego leczenia przeciwbakteryjnego. Fenytoina i fenobarbital (phenobarbital) zmniejszają skuteczność metronidazolu.
3 razy na dobę po 250 mg (1 tabletka) przez 7-10 dni.
cena do 5 zł.
metronizadol
UWAGI: unikać słońca i nie korzystać z solarium. Terapia nie powinna trwać dłużej niż 10 dni, zastrzeżenie to dotyczy łącznego czasu leczenia wszystkimi postaciami leku. W przypadku zakażenia rzęsistkiem pochwowym należy leczyć obu partnerów. Podczas leczenia oraz przez co najmniej 48 godz. od jego zakończenia obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu ze względu na możliwość wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko lek może powodować nudności, wymioty, bóle brzucha oraz skórne odczyny uczuleniowe z zaczerwienieniem, świądem i obrzękiem skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Metronidazol a alkohol

Metronidazol u osób starszych(65 lat i więcej)
Metronidazol dla dzieci(do 18 lat)
Metronidazol w ciąży
Metronidazol a karmienie piersią
Metronidazol a prowadzenie pojazdów
Metronidazol a antykoncepcja
Metronidazol refundacja

Metronidazol cena i opakowania

Metronidazol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania