Mibalin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Krople do oczu o właściwościach przeciwbakteryjnych, dzięki zawartości błękitu metylenowego i zwężających naczynia krwionośne oka, co spowodowane jest obecnością nafazoliny.  Skojarzone działanie składników – przeciwzapalne.

Preparat stosuje się w leczeniu zapaleniu spojówek.
Nadwrażliwość na składniki preparatu i jaskra z wąskim kątem przesączania. Lek nie powinien być stosowany u dzieci przed ukończeniem 6 roku życia. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie nadciśnienie tętnicze, chorobę serca, cukrzycę, nadczynność tarczycy lub zaburzenia w oddawaniu moczu. Ważne jest także, czy nosisz soczewki kontaktowe. Nie należy jednocześnie stosować inhibitorów monoaminooksydazy (klorgyliny, izokarboksazydu, nialamidu, pargyliny, fenelzyny i tranylcyprominy).
W połączeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może wystąpić wzrost ciśnienia tętniczego krwi. patrz CIN-COL
Według wskazań lekarza; lek wkraplać do worka spojówkowego w pozycji leżącej lub z głową odchyloną do tyłu. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. 2-4 razy na dobę po 1-2 krople. Nie stosować powyżej 7-10 dni.
cena od 5 do 10 zł
5 ml kropli do oczu, 1 ml zawiera 0,5 mg nafazoliny, 0,2 mg błękitu metylenowego i 1 mg lidokainy.
Uwaga! Preparatu nie należy stosować długotrwale.
Działania niepożądane
Lek może powodować podrażnienie i przekrwienie spojówek oraz przejściowe rozszerzenie źrenicy. Stosowany długotrwale może spowodować złuszczanie i powierzchowne ubytki rogówki (ze względu na zawartość lidokainy) lub nawrót objawów choroby (ze względu na zawartość nafazoliny). Pilnego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie nieregularnego lub szybkiego bicia serca, trudności w oddawaniu moczu, senności, drgawek, zaburzeń świadomości lub omamów. Po za­stosowaniu kropli powstają nieistotne przebarwienia ze względu na zawartość błękitu metylenowego.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Mibalin a alkohol

Mibalin u osób starszych(65 lat i więcej)
Mibalin dla dzieci(do 18 lat)
Mibalin w ciąży
Mibalin a karmienie piersią
Mibalin a prowadzenie pojazdów
Mibalin refundacja

Mibalin cena i opakowania

Mibalin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mibalin uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Mibalin

 1. Mibalin

  Gdzie mogę kupić krople do oczu mibalin.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Baran

   Nigdzie nie kupisz. Sługusy unijne zabroniły produkcji żebyś musiał kupować niemieckie badziewie zamiast polskiego sprawdzonego leku.

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania