Microgynon 21

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat hamuje owulację (brak piku LH w środku cyklu i zwiększenie stężenia progesteronu w fazie lutealnej) oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy. Wskaźnik Pearl’a wynosi 0,4. Stosowanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia estradiolu, które jest porównywalne do występującego we wczesnej fazie folikularnej.

patrz CILEST
brak danych
brak danych
(dotyczy wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych) ściśle według wskazówek lekarza. Poszczególne preparaty różnią się między sobą składem – dobór właściwego preparatu powinien być dokonywany ściśle indywidualnie przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Jednofazowe DŚAK stosuje się zazwyczaj w cyklu 28-dniowym, składającym się z 21 dni przyjmowania preparatu i 7 dni przerwy. Przyjmowanie DŚAK rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki – należy stosować po 1 tabl. dziennie o stałej porze dnia do 21. dnia cyklu włącznie. Po 7-dniowej przerwie należy rozpocząć ponowne przyjmowanie preparatu z nowego opakowania, nawet wtedy gdy nie wystąpiło krwawienie miesięczne. Inne sposoby przyjmowania .preparatów (np. od piątego dnia cyklu) nie zapewniają skutecznej antykoncepcji. Jeżeli preparat nie został zażyty o właściwej porze, należy go przyjąć jak najszybciej. Przerwa w stosowaniu DŚAK wynosząca ponad 36 godzin powoduje zniesienie skuteczności antykoncepcyjnej DSAK. Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania – o ile dolegliwości wystąpiły w czasie do 3-4 godzin od zażycia preparatu) działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się dłużej niż dobę, preparat należy odstawić i zastosować inne środki antykoncepcyjne. W ciągu pierwszego tygodnia stosowania DŚAK wskazane dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne. Po zaprzestaniu stosowania DŚAK zwiększa się możliwość wystąpienia ciąży mnogiej.
cena od 5 do 10 zł
21 draż., 3 × 21 draż. lub 6 × 21 draż., 1 draż. zawiera 0,150 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg etinyloestradiolu.
Dowiedz się więcej o składzie: , .

Microgynon a alkohol

Microgynon u osób starszych(65 lat i więcej)
Microgynon dla dzieci(do 18 lat)
Microgynon w ciąży
Microgynon a karmienie piersią
Microgynon a prowadzenie pojazdów
Microgynon refundacja

Microgynon cena i opakowania

Microgynon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Microgynon 21 uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 12 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (12 opinie pacjentów)12 komentarzy Microgynon 21

 1. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Gorsza cera, bol glowy, bol brzucha. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Microgynon w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Czuje sie po nich swietnie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Microgynon w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam microgynon przez ok. 2 lata, na poczatku nic mi nie było. Potem zaczęła
  mnie pobolewać wątroba (wyniki badań jednak były w normie), migreny i jakas
  nerwowośc zaczęła się u mnie nasilać. Przeszło kiedy je odstawiłam. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 18 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Przedłużone plamienia aż do 3 listka, poten wszystko OK. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Bralam te tabletki 2 miesiace i wtym czasie urosly mi piersi o 1 rozmiar miseczki. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 30 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Ogólnie czuję się dobrze, choć cera odrobinę mi się pogorszyła
  . Skutki uboczne oceniam na minimalne. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Ok. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 1 tabletek. Jak dla mnie jedne z najlepszych tabletek antykoncepcyjnych jakie miałam przyjemność do tej pory zażywać. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 20 letnią kobietą chorującą na antkoncepcja. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Głowa pobolewa mnie w sposób migrenowy. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Microgynon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Jestem 36 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Microgynon brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3674 dni w dawce: 1 tabletek. Biorę od wielu lat z krótkimi przerwami, skutek uboczny-bóle głowy. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Microgynon w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Marlena

  Mam 26 lat. Tabletki zażywam od roku, są tanie, nie powodują u mnie depresji ani obniżenia libido tak jak inne tabletki antykoncepcyjne. Nie zauważyłam znaczących wahań mojej wagi, choć urosły mi piersi. Problemem natomiast są bardzo obolałe i opuchnięte piersi od połowy blistra do rozpoczęcia miesiączki i dość silne objawy PMS. Krwawienia są skąpe i długie (5-6 dni).

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania