Minisiston

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat hamuje owulację (brak piku LH w środku cyklu i zwiększenie stężenia progesteronu w fazie lutealnej) oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy. Wskaźnik Pearl’a wynosi 0,4. Stosowanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia estradiolu, które jest porównywalne do występującego we wczesnej fazie folikularnej.

Zmniejsza się również częstość występowania ciąż pozamacicznych, zapalenia jajowodów, torbieli jajników i łagodnych zmian w gruczołach sutkowych. Mniejsze jest nasilenie objawów przedmiesiączkowych. Miesiączki są zazwyczaj mniej obfite i mniej bolesne. Preparat może być stosowany ze wskazań leczniczych.

patrz CILEST
brak danych
brak danych
(dotyczy wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych) ściśle według wskazówek lekarza. Poszczególne preparaty różnią się między sobą składem – dobór właściwego preparatu powinien być dokonywany ściśle indywidualnie przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Jednofazowe DŚAK stosuje się zazwyczaj w cyklu 28-dniowym, składającym się z 21 dni przyjmowania preparatu i 7 dni przerwy. Przyjmowanie DŚAK rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki – należy stosować po 1 tabl. dziennie o stałej porze dnia do 21. dnia cyklu włącznie. Po 7-dniowej przerwie należy rozpocząć ponowne przyjmowanie preparatu z nowego opakowania, nawet wtedy gdy nie wystąpiło krwawienie miesięczne. Inne sposoby przyjmowania .preparatów (np. od piątego dnia cyklu) nie zapewniają skutecznej antykoncepcji. Jeżeli preparat nie został zażyty o właściwej porze, należy go przyjąć jak najszybciej. Przerwa w stosowaniu DŚAK wynosząca ponad 36 godzin powoduje zniesienie skuteczności antykoncepcyjnej DSAK. Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania – o ile dolegliwości wystąpiły w czasie do 3-4 godzin od zażycia preparatu) działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się dłużej niż dobę, preparat należy odstawić i zastosować inne środki antykoncepcyjne. W ciągu pierwszego tygodnia stosowania DŚAK wskazane dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne. Po zaprzestaniu stosowania DŚAK zwiększa się możliwość wystąpienia ciąży mnogiej.
cena od 30 do 50 zł.
21 draż. lub 3 × 21 draż., 1 draż. zawiera 0,125 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg etinyloestradiolu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Minisiston a alkohol

Minisiston u osób starszych(65 lat i więcej)
Minisiston dla dzieci(do 18 lat)
Minisiston w ciąży
Minisiston a karmienie piersią
Minisiston a prowadzenie pojazdów
Minisiston refundacja

Minisiston cena i opakowania

Minisiston Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Minisiston uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (5 opinie pacjentów)6 komentarzy Minisiston

 1. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Minisiston brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Jedna z lepszych dostępnych na rynku tabletek antykoncepcyjnych. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Minisiston w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Minisiston brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam 7 lat, po tym postanowiliśy mieć dziecko, i jest wszystko w porządku, po 4 cyklu zaszłam w ciąże i mamy bardzo kochanego zdrowego synka. Teraz ponownie wracam do Ministonu. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Minisiston w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Minisiston brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Minisiston w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Minisiston brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Dla mnie OK, waga i libido na stałym dobrym poziomie. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Minisiston w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Minisiston brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Ja biore juz 4 lata jestem zadowolona. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Minisiston w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania