Mizodin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Pochodna mocznika o silnym działaniu depresyjnym na ośrodkowy układ nerwowy, wywierająca m.in. działanie przeciwpadaczkowe. Działa podobnie jak fenobarbital (phenobarbital, znany jako „luminal”). Wykazuje także działanie uspokajające i nasenne.

Obecnie bardzo rzadko stosowany jedynie w niektórych postaciach padaczki opornych na inne leczenie oraz w nerwobólu (neuralgii) nerwu trójdzielnego.
Ciężkie uszkodzenie nerek lub wątroby, szpiku; niewydolność serca; zmiany w obrazie morfologii krwi; porfiria; dzieci poniżej 5. miesiąca życia.
Nasila działanie leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (przeciwlękowych, uspokajających, nasennych, przeciwbólowych, alkoholu) oraz toksyczne działanie metotreksatu (methotrexate); osłabia działanie doustnych środków antykoncepcyjnych, doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol), gryzeofulwiny.
Początkowo raz na dobę 125 mg (pół tabletki) wieczorem; stopniowe zwiększanie dawki do 2 razy na dobę po 250-750 mg (1-3 tabletki) maksymalna dawka dobowa: 20 mg na kg masy ciała; dawka podtrzymująca: zazwyczaj raz na dobę 250 mg (1 tabletka) wieczorem.
cena do 5 zł, Rf
60 tabletek, 1 tabletka zawiera 250 mg primidonu.
UWAGI: zarówno zwiększanie dawki, jak i odstawianie leku powinno odbywać się powoli. Podczas długotrwałego leczenia konieczne okresowe badanie morfologii krwi oraz stopnia wydolności wątroby i nerek. Lek o malejącym znaczeniu we współczesnej terapii. Ostrożnie należy prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny, ponieważ lek powoduje zawroty głowy. Przed zabiegiem chirurgicznym i dentystycznym należy uprzedzić lekarza o tym, że przyjmuje się primidon.
Działania niepożądane
W czasie leczenia może wystąpić senność, zawroty i bóle głowy, zmęczenie, nudności, wymioty, brak łaknienia. Każdy niepokojący objaw należy skonsultować z lekarzem, a zwłaszcza: nasilony niepokój, trudności z oddychaniem, wysypkę skórną, obrzęki, zwłaszcza kończyn dolnych, widzenie za mgłą, podwójne widzenie, oczopląs, zaburzenia koordynacji ruchów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mizodin a alkohol

Mizodin u osób starszych(65 lat i więcej)
Mizodin dla dzieci(do 18 lat)
Mizodin w ciąży
Mizodin a karmienie piersią
Mizodin a prowadzenie pojazdów
Mizodin refundacja

Mizodin cena i opakowania

Mizodin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mizodin uzyskał ocenę 1.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.7/5 (1 opinia pacjentów)



6 komentarzy Mizodin

  1. Slawek

    Lekarz przepisuje mi mizodin akineton proplanolol relanium Arsenal baklofen Pragi olewa tramwaj na raz. Mam uszkodzony centralny układ nerwowy padaczkę kręcą karku. Czy branie tego wszystkiego na raz nie jest bardziej szkodliwe niż konkretna tabletka. Przecież one prawie wszystkie są o podobnym działaniu

    Odpowiedz
  2. Pacjent

    Bardzo mocne działanie, nie byłem w stanie przejść okresu przejściowego, czułem się tragicznie ze wszystkimi działaniami niepożądanymi. Zalecenie na drżenie samoistne.

    Odpowiedz
  3. Justyna

    Ja niestety nie mogę go brać. Po wzięciu pół tabletki czulam się jak po wypiciu pół litra. Zawroty głowy, zaburzenia równowagi i nudnosci.Masakra jakaś. Piszą w ulotce , że te skutki mijają z czasem, ale nie dałam rady tego czasu doczekać.

    Odpowiedz
    • Mizodin

      Ja miałam podobnie po pierwszej połowie tabletki i odstawiłam. Po konsultacji z lekarzem zaczęłam po 1/4 przez kilka wieczorów obyło się bez problemu potem dołączyłam taka dawkę rano i za kilka dni zaczęłam brać już bez problemu po1/2 rano i wieczorem. Biorę tak około miesiąca, prowadzę auto i drżenie rąk ustąpiło.

      Odpowiedz
  4. Ald.

    Witam, z drżeniem rąk borykam sie od dawien dawna, mimo młodego wieku. Od wczoraj zaczęłam stosować Mizodin 250g, zażyłam 1\4 (!) tabletki na noc. Czułam sie niczym po tygodniowym piciu alkoholu, zawroty głowy, mocne zaburzenia równowagi, otępiały wzrok i uporczywa senność

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Padaczka

      Biorę Mizodin 250 już 42 lata. Jest jedynym lekiem który mogę brać. Nie miałam ataku od 15lat. Pomyślcie że jestem zdrowa, nic z tego. EEG cały czas zapis nieprawidłowy o patologii napadowej. Były próby zmiany leku,bądź zmniejszenia dawki. Nie powiodły się, jestem skazana na ten lek. Nie mam żadnych negatywnych objawów brania Mizodin,kiedyś były. Mój organizm poradził sobie, dzięki temu jeszcze żyję.

      Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania