Mobilat

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Mobilat bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat w postaci maści lub żelu o skojarzonym działaniu składników: kwasu salicylowego, steroidów nadnerczy i heparynoidu. Wykazuje działanie miejscowe przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwysiękowe i przeciwobrzękowe. Ułatwia usuwanie włóknika z tkanek zmienionych zapalnie, powoduje szybszą regenerację uszkodzonych tkanek, przyspiesza wchłanianie się wyle­wów podskórnych (krwiaków i siniaków). Preparat stosowany jest w leczeniu stanów pourazowych i miejscowych stanów zapalnych mięśni i stawów.

Maść: stany pourazowe, miej­scowe stany zapalne i zwyrodnieniowe (m.in. stawów, tkanek okołostawowych, mięśni, więzadeł). Żel: urazy stawów, krwiaki, stany przeciążeniowe mięśni i stawów (m.in. w spo­rcie).
Wirusowe, bakteryj­ne, grzybicze i gruźlicze zakażenia skóry; nie stosować na duże powierzchnie skóry (zwłaszcza u pacjentów z uszkodzeniem ne­rek), uszkodzoną skórę, błony śluzowe, oko­licę oczu. Nie stosować na skórę piersi u kobiet kar­miących.
Preparat może zwiększać wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo.
Wcierać w skórę nad miejscem bólu kilka razy dziennie niewielką ilość maści lub żelu. 1-3 razy na dobę nakładać po 5-15 cm maści lub żelu.
Żel: cena od 10 do 20 zł; , maść: cena od 10 do 20 zł.
50 g lub 100 g maści lub żelu, 1 g zawiera 20 mg kwasu salicylowego, 10 mg wyciągu z kory nadnerczy, 2 mg polisiarczanu mokopolisacharydowego.
Maść: można stosować pod opatrun­kiem zamkniętym. Żel: nie należy stosować opatrunku zamkniętego. Może być stosowa­ny do jontoforezy. Preparatu nie wolno stosować na otwarte rany, oczy i błony śluzowe.
Działania niepożądane
Lek może powodować miejscowe podrażnienie skóryz zaczerwienieniem, pieczeniem i lekkim obrzękiem. Rzadziej występują skórne odczyny uczuleniowe ze świądem skóry, wysypką lub pokrzywką. W przypadku stosowania na duże powierzchnie lub skórę uszkodzoną lek może wchłaniać się z powierzchni skóry i prowadzić do objawów zatrucia kwasem salicylowym z bólami i zawrotami głowy, szumem w uszach, zaburzeniami równowagi, zaburzeniami słuchu. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy przerwać stosowanie leku i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Mobilat a alkohol

Mobilat u osób starszych(65 lat i więcej)
Mobilat dla dzieci(do 18 lat)
Mobilat w ciąży
Mobilat a karmienie piersią
Mobilat a prowadzenie pojazdów
Mobilat refundacja

Mobilat cena i opakowania

Mobilat Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Mobilat

  1. aleksandra

    jestem starsza osoba,mialam bole w udach posmarowalam mobilatem efektem uzycia zelu byly odpazenia,ktore
    leczylam dwa tygodnie.(miejscem odpazenie byly uda wewnetrzne,nie moglam chodzic)Nie pooecam!

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania