Mobilat

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Mobilat bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat w postaci maści lub żelu o skojarzonym działaniu składników: kwasu salicylowego, steroidów nadnerczy i heparynoidu. Wykazuje działanie miejscowe przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwysiękowe i przeciwobrzękowe. Ułatwia usuwanie włóknika z tkanek zmienionych zapalnie, powoduje szybszą regenerację uszkodzonych tkanek, przyspiesza wchłanianie się wyle­wów podskórnych (krwiaków i siniaków). Preparat stosowany jest w leczeniu stanów pourazowych i miejscowych stanów zapalnych mięśni i stawów.

Maść: stany pourazowe, miej­scowe stany zapalne i zwyrodnieniowe (m.in. stawów, tkanek okołostawowych, mięśni, więzadeł). Żel: urazy stawów, krwiaki, stany przeciążeniowe mięśni i stawów (m.in. w spo­rcie).
Wirusowe, bakteryj­ne, grzybicze i gruźlicze zakażenia skóry; nie stosować na duże powierzchnie skóry (zwłaszcza u pacjentów z uszkodzeniem ne­rek), uszkodzoną skórę, błony śluzowe, oko­licę oczu. Nie stosować na skórę piersi u kobiet kar­miących.
Preparat może zwiększać wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo.
Wcierać w skórę nad miejscem bólu kilka razy dziennie niewielką ilość maści lub żelu. 1-3 razy na dobę nakładać po 5-15 cm maści lub żelu.
Żel: cena od 10 do 20 zł; , maść: cena od 10 do 20 zł.
50 g lub 100 g maści lub żelu, 1 g zawiera 20 mg kwasu salicylowego, 10 mg wyciągu z kory nadnerczy, 2 mg polisiarczanu mokopolisacharydowego.
Maść: można stosować pod opatrun­kiem zamkniętym. Żel: nie należy stosować opatrunku zamkniętego. Może być stosowa­ny do jontoforezy. Preparatu nie wolno stosować na otwarte rany, oczy i błony śluzowe.
Działania niepożądane
Lek może powodować miejscowe podrażnienie skóryz zaczerwienieniem, pieczeniem i lekkim obrzękiem. Rzadziej występują skórne odczyny uczuleniowe ze świądem skóry, wysypką lub pokrzywką. W przypadku stosowania na duże powierzchnie lub skórę uszkodzoną lek może wchłaniać się z powierzchni skóry i prowadzić do objawów zatrucia kwasem salicylowym z bólami i zawrotami głowy, szumem w uszach, zaburzeniami równowagi, zaburzeniami słuchu. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy przerwać stosowanie leku i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Mobilat a alkohol

Mobilat u osób starszych(65 lat i więcej)
Mobilat dla dzieci(do 18 lat)
Mobilat w ciąży
Mobilat a karmienie piersią
Mobilat a prowadzenie pojazdów
Mobilat refundacja

Mobilat cena i opakowania

Mobilat Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Mobilat

  1. aleksandra

    jestem starsza osoba,mialam bole w udach posmarowalam mobilatem efektem uzycia zelu byly odpazenia,ktore
    leczylam dwa tygodnie.(miejscem odpazenie byly uda wewnetrzne,nie moglam chodzic)Nie pooecam!

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania