Momecutan krem maść

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Momecutan krem maść jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek w postaci maści, zawierający syntetyczny glikokortykosteroid – mometazon. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, antyalergicznie. Stosowany miejscowo na skórę, w niewielkim stopniu jest wchłaniany do krwioobiegu. Metabolizowany jest w wątrobie, wydalany głównie z moczem. Podczas dłuższego miejscowego stosowania może powodować zaniki skóry, jednak w mniejszym stopniu w porównaniu do innych kortykosteroidów.

Lek Momecutan stosowany jest miejscowo na skórę w stanach zapalnych i alergicznych skóry, takich jak pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, toczeń rumieniowaty, dermatozy kontaktowe, liszaj pokrzywkowy, odczyny alergiczne po ukąszeniach owadów.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub na inne glikokortykosteroidy.
Leku nie należy stosować w przypadku występowania: infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych lub pasożytniczych skóry, trądziku pospolitego, trądziku różowatego, świądu w okolicy odbytu i narządów płciowych, stanów zapalnych skóry wokół ust, kiłowych zmian skórnych, pieluszkowego zapalenia skóry, ran, owrzodzeń, odczynów poszczepiennych, zaniku skóry.
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania leku w obrębie oka i powiek, a także miejsc, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i wrażliwa.
Brak danych.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować raz na dobę, nakładając cienką warstwę leku Momecutan na chorobowo zmienione miejsca.
W przypadku stosowania na skórę twarzy, terapia nie powinna trwać dłużej niż 5 dni.
1 g maści Momecutan zawiera 1 mg furoinianu mometazonu. Substancja pomocnicza: 20 mg/g glikolu propylenowego monopalmitynostearynianu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Momecutan a alkohol

Momecutan u osób starszych(65 lat i więcej)
Momecutan dla dzieci(do 18 lat)
Momecutan w ciąży
Momecutan a karmienie piersią
Momecutan a prowadzenie pojazdów
Momecutan refundacja

Momecutan cena i opakowania

Momecutan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Momecutan krem maść uzyskał ocenę 3.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.5/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Momecutan krem maść

  1. Gal anonim 69

    Super lek pomógł mi na grzybice okolic intymnych i czerwone łuszczące się suche plamy na twarzy ,stosowałem wiele leków nazwy nie wymienię i nic tylko ten lek mi pomógł już po 1 dniu widać zmiany byłem w szoku ;p bo do dermatologa u mnie czeka się nawet pół roku ;( teraz jestem jak nowo narodzony skóra jak u noworodka .POLECAM

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania