Mycosolon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników – miejscowe silne przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwuczuleniowe (mazypredon – substancja z grupy glikokortykosteroidów), przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne (miconazole).

Grzybice skóry przebiegające z nasilonym odczynem zapalnym; mieszane zakażenia grzybiczo-bakteryjne skóry.
Nadwrażliwość na składniki leku oraz inne leki przeciwgrzybicze pochodne imidazolu (klotrimazol, ekonazol, ketokonazol, chlormidazol i dimazol). Nie należy go stosować w bakteryjnych, gruźliczych i wirusowych zakażeniach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, zaćmę, gruźlicę lub cukrzycę. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest większe, jeśli lek jest stosowany u małych dzieci.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza; maść jest szczególnie przydatna w leczeniu zmian suchych i łuszczących się. Preparat stosować na zmienioną chorobowo skórę, umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy zakładać opatrunków zamkniętych ani przedłużać zalecanego czasu stosowania leku, gdyż może to powodować jego wchłanianie się do krwi i poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane. Smarować skórę 1-2 razy dziennie; nie stosować długotrwale na rozległe zmiany skórne.
cena do 5 zł, Rf
15 g maści, 1 g zawiera 20 mg mikonazolu i 2,5 mg mazipredonu.
UWAGI: patrz CLOBEDERM.
Działania niepożądane
Rzadko po zastosowaniu maści występuje zaczerwienienie, pieczenie, świąd i podrażnienie skóry. Wystąpienie wysypki lub zaostrzenie stanu zapalnego i wysięku lub zmiana charakteru zmian na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Mycosolon a alkohol

Mycosolon u osób starszych(65 lat i więcej)
Mycosolon dla dzieci(do 18 lat)
Mycosolon w ciąży
Mycosolon a karmienie piersią
Mycosolon a prowadzenie pojazdów
Mycosolon refundacja

Mycosolon cena i opakowania

Mycosolon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania