Mydocalm

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Przechowywanie

Czy Mydocalm jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Obniżające napięcie mięśni szkietetowych poprzez działanie na rdzeń kręgowy; także rozszerzające naczynia obwodowe, słabe rozkurczowe i przeciwlękowe.

Bolesne skurcze mięśni związane ze schorzeniami kręgosłupa (zapalenie korzeni nerwowych w lędźwiowym i szyjnym odcinku kręgosłupa; zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z uciskiem na rdzeń kręgowy; przepuklina jądra miażdżystego, czyli dyskopatia); wzmożone napięcie mięśni (spastyczność) towarzyszące schorzeniom neurologicznym (m.in. stwardnieniu rozsianemu, udarowi mózgu, porażeniu mózgowemu). Zaburzenia krążenia obwodowego, m.in. zarostowa miażdżyca kończyn dolnych (choroba Buergera), zespół Raynauda, zmiany w drobnych naczyniach krwionośnych towarzyszące cukrzycy (angiopatia cukrzycowa).

Miastenia (wrodzona choroba polegająca na zbyt szybkiej męczliwości mięśni, w tym mięśni oddechowych; przejawia się m.in. zaburzeniami oddychania oraz osłabieniem mowy); ostre zakażenia ośrodkowego układu nerwowego; ostrożnie w niewydolności nerek.
Nasila działanie alkoholu i leków hamujących ośrodkowy układ nerwowego (leki nasenne, uspokajające, narkotyczne przeciwbólowe, neuroleptyki, leki przeciwuczuleniowe, czyli przeciwhistaminowe, zwłaszcza I generacji – np. prometazyna – promethazine).
Przyjmować po posiłkach. Dorośli i dzieci powyżej 15. roku życia: początkowo 3 razy na dobę po 50 mg; możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 3-4 razy na dobę po 100-150 mg. Dzieci 3. miesiąc życia – 6. rok życia: 5-10 mg na kg masy ciała w 3 równych dawkach; dzieci 6.-14. rok życia: 2-4 mg na kg masy ciała w 3 równych dawkach.
od 10 do 20 zł; FORTE: od 20 do 30 zł
30 draż., 1 draż. zawiera 50 mg lub 150 mg tolperizonu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mydocalm a alkohol

Mydocalm u osób starszych(65 lat i więcej)
Mydocalm dla dzieci(do 18 lat)
Mydocalm w ciąży
Mydocalm a karmienie piersią
Mydocalm a prowadzenie pojazdów
Mydocalm refundacja

Mydocalm cena i opakowania

Mydocalm Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mydocalm uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)3 komentarze Mydocalm

  1. pacjentka

    Wiele razy przyjmowałam ten lek i było ok. Jakiś czas temu po zażyciu 1 tabletki dostałam swędzącej wysypki na piersiach i rękach, miałam problem z przełykaniem, ale nie byłam pewna co było przyczyną; tylko podejrzewałam, że być może spowodował to mydocalm i więcej go nie wzięłam. Rok temu kolejny raz lekarz przepisał mi mydocalm i nie brał na poważnie moich uwag o tym, że ten lek mnie uczulił. Po 5 minutach od przyjęcia tabletki mydocalmu pojawił się świąd skóry i czerwone plamy na piersiach i dekolcie, na rękach, nogach itd. Pojawiły się problemy z przełykaniem, zaczęłam puchnąć. Mąż natychmiast zawiózł mnie do przychodni, do tego samego lekarza. Podano mi jakiś zastrzyk dożylnie i objawy cofnęły się. Lekarz nie mógł uwierzyć, że ten lek może tak uczulać i przepraszał mnie, że nie wziął pod uwagę moich wcześniejszych uwag o działaniu tego leku na mnie.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania