Nasen tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Zolpic tabletki
Stilnox
Sanval
Polsen

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nasen tabletki jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną występującą w preparacie jest zolpidem – lek nasenny, pochodna imidazolopirydyny. Jest on wybiórczym agonistą receptora omega1 – benzodiazepinowego (w odróżnieniu do benzodiazepin (innej grupy leków nasennych) – które działają na trzy podtypy tego receptora). Selektywność działania zolpidemu wpływa na mniejszy potencjał uzależniający leku. Jego działanie nasenne związane jest ze zmianą aktywności kanałów chlorkowych w komórkach. Pacjent zażywający ten lek, powinien spać 7-8 godzin, aby uniknąć ryzyka wystąpienia senności następnego dnia.

Ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego oraz uzależnienia po stosowaniu zolpidemu jest znacznie mniejsze niż po benzodiazepinach. 

Nasen to lek stosowany w krótkotrwałym (do 4 tygodni), leczeniu bezsenności.
 Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, depresja oddechowa, zespół bezdechu sennego, ciężka niewydolność wątroby, ostra niewydolność oddechowa oraz myasthenia gravis. Lek nie powinien być stosowany  u dzieci (możliwe stosowanie u młodzieży po 15 roku życia), osób cierpiących na choroby psychiczne, uzależnionych od alkoholu lub leków.
Farmakoterapia bezsenności, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, może powodować reakcje paradoksalne, takie jak niepokój, pobudzenie, drażliwość, koszmary senne, objawy psychotyczne, agresywność. W przypadku wystąpienia tych objawów, należy przerwać leczenie.
Interakcje W trakcie równoległego leczenia zolpidemem z lekami wykazującymi depresyjne działanie na OUN, takimi jak barbiturany, leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki, inne leki nasenne, leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym oraz z etanolem, może wystąpić synergizm (sumowanie efektów leczniczych dwóch leków). Równoległe stosowanie zolpidemu z paroksetyną, dezypraminą, fluoksetyną, sertraliną, wenlafaksyną, może doprowadzić do wystąpienia halucynacji. Ryfampicyna zmniejsza stężenia zolpidemu we krwi, osłabiając jego działanie terapeutyczne. Stosowanie zolpidemu oraz opiodiowych leków przeciwbólowych, może prowadzić do nasilenia euforii i większego prawdopodobieństwa rozwoju uzależnienia psychicznego. 
Lek powinno przyjmować się bezpośrednio przed snem lub już w łóżku, co najmniej 30minut po posiłku. Maksymalny czas stosowania terapii to 4 tygodnie, włączając w to okres stopniowego zmniejszania dawki leku. Dorośli: 10mg. Osoby starsze i pacjenci osłabieni: 5mg ( w razie potrzeby zwiększyć dawkę). 
brak danych
Jedna tabletka zawiera 10mg zolpidemu. 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nasen a alkohol

Nasen u osób starszych(65 lat i więcej)
Nasen dla dzieci(do 18 lat)
Nasen w ciąży
Nasen a karmienie piersią
Nasen a prowadzenie pojazdów
Nasen refundacja

Nasen cena i opakowania

Nasen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Nasen tabletki uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (2 opinie pacjentów)7 komentarzy Nasen tabletki

 1. paweł

  lek nasen biore przed snem 1 tabletke ,jak jestem mocno zdenerwowany biore 2 tabletki ,,nasen zazywam okolo 10 lat i nic zle w tym nie widze ,normalnie spie ,budze sie po 6 godzinach i normalnie funkcjonuje w dzien ,pracuje na pradukcji i nic zlego nie stalo sie ,jestem zadowolony ze jest taki lek .jak dla mnie to super

  Odpowiedz
 2. Jana

  Brałam Nasen przez 3 lata, pół tabletki,sporadycznie całą, nigdy nie miałam żadnych widziadeł i innych tego typu zaburzeń.Pół roku temu moja lekarka się zbuntowała i nie przepisała mi leku. Z początku korzystałam z zapasu, ale od trzech tygodni staram się spać bez leku.Pierwszy tydzień był straszny,ale teraz biorę Melatoninę 5 mg , słcham ok godziny miłej ,spokojnej muzyki i o dziwo zasypiam wcale nie gorzej niż po leku, śpię 5-6 godzin z krótkimi przerwami.Co ciekawe moje bolące,bardzo mocno kości ,nadgarstki ,ramiona ,barki, kręgosłup nagle bolą jakby znacznie mniej.Bardzo możliwe, że pojawiające się od ok trzech lat dolegliwości jelitowo żołądkowe też wkrótce ustąpią. Wcześniej nigdy nie łączyłam tych dolegliwości z lekiem Nasen,ale teraz widzę, że ulotkę przeczytałam po łebkach. Zaznaczę iż w ciągu pierwszych 4-5 miesięcy brania leku schudłam 10-11 kg bez żadnej diety i innych zabiegów ,ale gdzieś czytałam, że inne osoby przytyły tyle samo.

  Odpowiedz
 3. Halina.K

  Witam.Opiekujemy się z mężem 94 letnim ojcem mojego męża.Lekarz zalecił mu tabletki Nasen, na dobry sen. Dzisiejszej nocy po podaniu ojcu 1/2 tabletki przeżyliśmy koszmar. Ojciec pół nocy przemawiał do jakichś ludzi, którzy Go rzekomo atakowali i osaczyli.Nie wiedział gdzie jest i kim my jesteśmy. Trudno było namówić ojca do położenia się do łóżka, pójścia do łazienki itp. Rano wszystko pamiętał i twierdzi, że to co się stało w nocy było następstwem wzięcia tabletki Nasen, której już nigdy nie weźmie.

  Odpowiedz
   • paweł

    lekarz rodiznny nie ,to najgorsi lekarza jacy moga byc,lekarz specjalista psychiatrii,masz jeszcze jakies pytania?

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania