Nasic aerozol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Otrivin 005 % aerozol
Rhin-Bac
Sudafed XyloSpray

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nasic aerozol bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Nasic to preparat w postaci aerozolu, stosowany w niedrożności nosa i ułatwiający gojenie. Zawierają 2 substancje czynne: ksylometazolinę i deksopantenol. Ksylometazolina pobudza receptory α-adrenergiczne. Skutkuje to obkurczeniem naczyń krwionośnych nosa, w wyniku czego zmniejsza się obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. Następuje poprawa drożności przewodów nosowych, a oddychanie jest ułatwione. Działanie to rozpoczyna się ok 5-10minut po podaniu. Deksopantenol to substancja należącą do grupy witamin B, przekształcana w organizmie do kwasu pantotenowego- głównego składnika koenzymu A. Deksopantenol bierze udział w procesach metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek. Jest niezbędny do prawidłowego wzrostu, czynności układu nerwowego, regeneracji skóry i nabłonków. Przyspiesza gojenie się ran, a także uszkodzeń i podrażnień błon śluzowych, które mogą pojawić się podczas kataru.

 Preparat Nasic jest wskazany  do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat w objawowym leczeniu niedrożności nosa w przebiegu przeziębienia, a także po przebytej operacji nosa w celu pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa.
Stosowanie preparatu Nasic jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na ksylometazolinę, dekspantenol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą(preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który jest częstym alergenem), a także u pacjentów z suchym, zanikowym zapaleniem błony śluzowej nosa (rhinitissicca), po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową i po operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej, a także u dzieci poniżej 6 lat. 
Jednoczesne stosowanie preparatu Nasic z inhibitorami monoaminooksydazy (np. Moklar, Deprenil)  lub trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi.
Preparat stosuje się donosowo po jednej dawce aerozolu do każdego otworu nosowego 1-3 razy na dobę,  trzymając butelkę pionowo jednocześnie delikatnie wciągając powietrze nosem. Produktu leczniczego Nasic nie należy stosować dłużej niż 7 dni.
ok. 14zł
Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg chlorowodorku ksylometazoliny i 5,0 mg deksopantenolu. Produkt leczniczy zawiera też chlorek benzalkoniowy (substancja konserwująca).
Leków obkurczających naczynia krwionośne nosa nie należy stosować dłużej niż 7 dni ze względu na ryzyko powstania przewlekłego obrzęku, a w niektórych przypadkach zaniku błony śluzowej nosa.
Ze względu na ryzyko przeniesienia zakażenia, opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Nasic a alkohol

Nasic u osób starszych(65 lat i więcej)
Nasic dla dzieci(do 18 lat)
Nasic w ciąży
Nasic a karmienie piersią
Nasic a prowadzenie pojazdów
Nasic refundacja

Nasic cena i opakowania

Nasic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania