NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks

Działanie leku i ulotka

Wyrób medyczny NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks wytworzony na bazie roślinnych i mineralnych kompleksów molekularnych, które tworzą na błonie śluzowej powłokę chroniącą błonę przed kontaktem z sokami żołądkowymi i substancjami podrażniającymi. NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks zawiera opatentowany Poliprotect.

Fizjologiczny śluz żołądka składa się głównie z mucyny oraz wodorowęglanu. Mucyna jest białkiem stanowiącym podstawowy składnik gęstych wydzielin. Wodorowęglany występujące w śluzie stanowią zabezpieczenie ścian żołądkowych przed kwasem żołądkowym. Kompleks Poliprotect tworzy efekt bariery chroniąc błonę śluzową żołądka przed działaniem kwasu. Posiada również właściwości mukoadhezyjne, czyli występuje przejściowe łączenie się suplementu z błoną śluzową żołądka.

NeoBianacid tworzy warstwę ochronną na powierzchni błon śluzowych żołądka i przełyku oraz dzięki właściwościom przeciwutleniającym, zwalcza podrażnienia spowodowane działaniem wolnych rodników.

Objawy związane z nadkwaśnością żołądka, takie jak: pieczenie, ból, refluks żołądkowo‑przełykowy i zapalenie żołądka. Wskazany jest w leczeniu objawów związanych z dyspepsją (trudności w trawieniu), takich jak pieczenie, uczucie ciężkości i bębnica.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.
Preparat można stosować w połączeniu z inhibitorami pompy protonowej i antagonistami receptora H2 jak i w okresach przerwy w leczeniu po konsultacji z lekarzem. Wyrób medyczny może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią. Dzieciom podawać pow. 6 r.ż. Zaleca się zażywanie produktu w odstępie przynajmniej dwóch godzin od zażycia leków, zwłaszcza tetracyklin. Zawartość glicyryzyny, pochodzącej z lukrecji, jest mniejsza niż wartość, która mogłaby ewentualnie spowodować podniesienie ciśnienia.
1 tabl. w razie potrzeby, pozostawiając ją do powolnego rozpuszczenia w ustach.
– w przypadku refluksu żołądkowo-przełykowego zaleca się zażywanie 1 tabl. po głównych posiłkach i 1 tabl. wieczorem, przed pójściem spać;
– w przypadkach pieczenia i uczucia ciężkości, związanych z trudnościami w trawieniu (dyspepsja), zaleca się zażywanie 1 tabl. po posiłku. Jeśli zachodzi taka konieczność można zażywać tabletki kilka razy dziennie, również w małych odstępach czasowych.
Opakowanie 14 tabl. 15,99 – 23,01 zł; Opakowanie 45 tabl. 32,39 – 45,99 zł.
Substancje czynne: poliprotect – synergiczny kompleks molekularny polisacharydów i naturalnych minerałów Limestone i Nahcolite (mianowany na zawartość polisacharydów – ciężar molekularny >20.000 Da ≥ 7,65 940mg na tabletkę), frakcja flawonoidowa plus substancje dodatkowe.

Dowiedz się więcej o składzie: .

NeoBianacid a alkohol

NeoBianacid u osób starszych(65 lat i więcej)
NeoBianacid dla dzieci(do 18 lat)
NeoBianacid w ciąży
NeoBianacid a karmienie piersią
NeoBianacid a prowadzenie pojazdów
NeoBianacid refundacja

NeoBianacid cena i opakowania

NeoBianacid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania