NeoFuragina

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną zawartą w preparacie jest furagina, inaczej furazydyna. Jest to substancja o właściwościach bakteriobójczych, stosowana w zakażeniach dolnych dróg moczowych.

Lek po dostaniu się do krwi i moczu reaguje z komórkami bakterii, wnika do ich wnętrza i tam jest redukowany do toksycznych produktów. Prowadzi to do uszkodzenia DNA bakterii, a w konsekwencji ich śmierci.
Furagina jest stosowana obecnie wyłącznie w zakażeniach dolnych dróg moczowych, ponieważ tylko w moczu jej stężenie jest wystarczające do skutecznego zwalczenia infekcji.

NeoFuragina działa bakteriobójczo na najczęściej występujące w dolnych drogach moczowych szczepy patogennych bakterii (np. E.coli).

Zakażenia bakteryjne dolnych dróg moczowych (pęcherza i cewki moczowej).
Nadwrażliwość lub uczulenie na furaginę lub substancje pomocnicze zawarte w preparacie.
Niewydolność nerek, polineuropatie obwodowe (zaburzenia ruchowe lub czuciowe kończyn), niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (wada genetyczna).
Lek wykazuje interakcję z:
Innymi lekami przeciwbakteryjnymi (m.in.: norfloksacyną, kwasem nalidyksowym), antybiotykami aminoglikozydowymi i tetracyklinami, chloramfenikolem i rystomycyną, lekami zwiększającymi wydalanie kwasu moczowego: probenecydem i sulfinpirazonem, atropiną.
Witaminy z grupy B mogą zwiększyć wchłanianie leku.
1 dzień: 2 tabletki 4x na dobę
kolejne dni: 2 tabletki 3x na dobę
brak danych
1 tabletka zawiera: 50 mg furaginy, substancje pomocnicze (w tym sacharoza i laktoza).
W przypadku wystąpienia objawów z układu nerwowego takich jak: mrowienia, drętwienia kończyn należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia objawów płucnych jak: duszności, kaszel, ból w klatce piersiowej także należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.
Ostrożnie u pacjentów z cukrzycą (zawartość sacharozy), zaburzeniem czynności nerek, wątroby, układu nerwowego, niedokrwistością, niedoborem witamin z grupy B, chorobami płuc.
Działania niepożądane
Najczęściej pojawiają się nudności i wymioty, bóle głowy, rzadziej reakcje uczuleniowe, a bardzo rzadko: reakcje płucne (duszności, kaszel), dreszcze, gorączka, przemijające łysienie, sinica.
Możliwe zmniejszenie ilości plemników w spermie.

Dowiedz się więcej o składzie: .

NeoFuragina a alkohol

NeoFuragina u osób starszych(65 lat i więcej)
NeoFuragina dla dzieci(do 18 lat)
NeoFuragina w ciąży
NeoFuragina a karmienie piersią
NeoFuragina a prowadzenie pojazdów
NeoFuragina refundacja

NeoFuragina cena i opakowania

NeoFuragina Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania