Neorelium

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Relanium

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Neorelium jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Neorelium to lek działający na ośrodkowy układ nerwowy. Zaliczany jest do psychotropów. Wykazuje działanie przeciwdrgawkowe, uspokajające, nasenne, jak również zwiotczające mięśnie.

Neorelium może być stosowane w wielu różnych schorzeniach. Doraźnie lek zwalcza objawy zespołów nerwicowych (także o podłożu somatycznym), stanów lękowych, również w przebiegu choroby nowotworowej. Pomaga w leczeniu objawów lęku związanych z występującą jednocześnie chorobą wrzodową, chorobą niedokrwienną serca czy nadciśnieniem tętniczym. Neorelium jest stosowany także w niwelowaniu objawów pobudzenia w zespole abstynencji alkoholowej. Ze względu na działanie zwiotczające lek jest zalecany przy schorzeniach ze zwiększonym napięciem mięśniowym, występującym w przebiegu różnych chorób (stwardnienie rozsiane, dyskopatie, udar mózgu), jak również w wyniku urazów.
Nadwrażliwość na diazepam, benzodiazepiny lub substancje pomocnicze wchodzące w skład leku. Nużliwość mięśni, ciężka niewydolność wątroby lub oddechowa. Lek jest przeciwwskazany także przy występującym jednocześnie zespole bezdechu sennego.
Przed rozpoczęciem przyjmowania innych leków należy porozumieć się z lekarzem. Lek nasila działanie leków uspokajających, nasennych, zwiotczających mięśnie.
Lek podawany jest doustnie, a częstotliwość podawania oraz dawkę ustala lekarz. Neorelium musi być odstawiane stopniowo, nie nagle, przy kilkudniowym zażywaniu.
Cena Neorelium to 8-10 zł.
Lek dostępny jest w opakowaniach zawierających po 20 tabletek, z których każda zawiera po 5 mg substancji czynnej – diazepamu.
W czasie terapii lekiem Neorelium i do 3 dni po jej zakończeniu nie wolno pić alkoholu.
Działania niepożądane
Senność, osłabienie siły mięśniowej, zaburzenie koordynacji ruchowej, reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, zaburzenie widzenia, czasami pobudzenie i skurcze mięśni, zmiany w składzie morfologicznym krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Neorelium a alkohol

Neorelium u osób starszych(65 lat i więcej)
Neorelium dla dzieci(do 18 lat)
Neorelium w ciąży
Neorelium a karmienie piersią
Neorelium a prowadzenie pojazdów
Neorelium refundacja

Neorelium cena i opakowania

Neorelium Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania