Neotigason

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to syntetyczny analog kwasu retinowego zmniejszający nadmierne rogowacenie skóry, normalizuje odnowę i różnicowanie się komórek naskórka. Normalizuje procesy odnowy skóry w łuszczycy.

 Stosowany jest w leczeniu uogólnionej łuszczycy krostkowej, łuszczycy erytrodermicznej, ciężkiej postaci łuszczycy zwykłej, często w leczeniu skojarzonym z fotochemioterapią. Ponadto w łuszczycowym zapaleniu stawów, wrodzonej “rybiej łusce”, łupieżu czerwonym mieszkowym, chorobie Dariera.
Nasila działanie fenytoiny (phenytoine). Jednoczesne stosowanie z retinolem (witaminą A) prowadzi do zatrucia witaminą A (hiperwitaminozy A – patrz: retinol – UWAGI). Nie stosować łącznie z antybiotykami z grupy tetracyklin (doxyeycline, tetracycline) oraz z metotreksatem (methotrexate).
Ściśle indywidualnie wg zalecenia lekarza. Lek należy przyjmować raz dziennie, podczas posiłku lub z mlekiem.
10 mg, cena od 50 do 100 zł, Rf;
25 mg cena od 100 do 200 zł, Rf
100 kaps., 1 kaps. zawiera 10 mg lub 25 mg acitretyny.
Leczenie powinno być prowadzone wyłącznie przez placówki specjalistyczne. Przed rozpoczęciem leczenia konieczne wykluczenie ciąży; w trakcie leczenia niezbędna skuteczna antykoncepcja, którą należy prowadzić co najmniej przez okres 2 lat po jego zakończeniu (lek bardzo silnie uszkadza płód). Podczas leczenia obowiązuje okresowa kontrola wskaźników wydolności wątroby i nerek, poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów. Długotrwałe leczenie u dzieci wiąże się z koniecznością stałej kontroli wskaźników wzrostu i kostnienia. Podczas terapii nie można być dawcą krwi.
Działania niepożądane
Występują u wszystkich leczonych. Ich nasilenie jest zależne od przyjmowanej dawki. Lek powoduje suchość błon śluzowych, krwawienie z nosa, zajady, zapalenie i pękanie czerwieni wargowej, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, bóle kostno-mięśniowe. Ponadto występuje nietolerancja szkieł kontaktowych, upośledzenie widzenia w nocy, bóle głowy. Długotrwałe podawanie leku może spowodować nadmierne uwapnienie kości i zwapnienia pozaszkieletowe.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Neotigason a alkohol

Neotigason u osób starszych(65 lat i więcej)
Neotigason dla dzieci(do 18 lat)
Neotigason w ciąży
Neotigason a karmienie piersią
Neotigason a prowadzenie pojazdów
Neotigason a antykoncepcja
Neotigason a słońce i solarium ☼
Neotigason refundacja

Neotigason cena i opakowania

Neotigason Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Neotigason uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)3 komentarze Neotigason

 1. knast968@gmail.com

  Lek sprawdzony przeze mnie przez 15 lat super działanie,łuszczyca dostaje w łeb.nieprawda,że wódka szkodzi.pomaga również słońce,polecam – łuszczyk z 56 letnim stażem…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania