Nevanac

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nevanac jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Nevanac jest lekiem występującym pod postacią kropli do oczu. Są one dostępne wyłącznie na receptę. Substancją aktywną leku jest nepafenak. Po dostaniu się do oka substancja ta przekształca się w niesteroidowy lek – amfenak mający działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe.

Lek jest przeznaczony do stosowania po operacji usunięcia zaćmy.
Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Nie jest on także przeznaczony dla kobiet w ciąży. Po konsultacji z lekarzem może być używany w czasie karmienia piersią. Nie należy podawać go dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia.
Lek może reagować z innymi kroplami do oczu, dlatego zawsze należy dozować je w odstępach czasowych. O każdym przyjmowanym leku należy poinformować lekarza.
Nevanac wkrapla się bezpośrednio do oka. Dawkę ustala lekarz.
Od 70zł do 100zł w zależności od wielkości opakowania.
Nepafenak.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nevanac a alkohol

Nevanac u osób starszych(65 lat i więcej)
Nevanac dla dzieci(do 18 lat)
Nevanac w ciąży
Nevanac a karmienie piersią
Nevanac a prowadzenie pojazdów
Nevanac refundacja

Nevanac cena i opakowania

Nevanac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Nevanac uzyskał ocenę 1.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.7/5 (1 opinia pacjentów)4 komentarze Nevanac

 1. Ewa

  Nevanac podniósł ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. Lekarz przepisał te krople, mimo że wiedział o chorobach pacjenta (nadciśnieniu i cukrzycy). Ale chyba nie przeczytał dokładnie (a może wcale nie przeczytał) ulotki. Krople przepisał na wszelki wypadek. Generalnie zauważyłam, że lekarze na wszelki wypadek robią ludziom krzywdę.

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 63 letnią kobietą chorującą na po zabiegu laserowym na siatkówce oka. Nevanac dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 kropla mg(miligram). Po zapuszczeniu jednej kropli po kilku godzinach powieka mi spuchła,wystąpiło bardzo obfite łzawienie z wydzieliną,widziałam tylko mgłę i odczuwałam potworny ból.Lekarz na ostrym dyżurze poinformował mnie że moja rogówka wygląda jakby ktoś ją zmatowił papierem ściernym,jedna rana.W ulotce ostrzegają, że istnieje zwiększone ryzyko jeżeli.i tu wymienione są choroby.W moim przypadku żadne z podanych przyczyn i chorób nie występowały dlatego zakropiłam oko 1 kroplą.Przez 20 dni walczę wraz z lekarzami nad usunięciem skutków ubocznych tych kropli.Rogówka nie chce się goić i odczuwam cały czas ból oka.Nikomu nie poleciłabym tych kropli,które prawdopodobnie innym pomagają.Uważam,że specyfik powodujące tak drastyczne uszkodzenia nawet u niewielu pacjentów nie powinien być dopuszczany do stosowania. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Nevanac w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Waldemar Sylwester

   Ja stosuje krople NEVANAC 1 mg 3 razy dziennie od 7 miesięcy i nic złego sie nie dzieje , 0-zero skutków ubocznych .

   Odpowiedz
   • Robin

    Witam ja także stosuję te krople 3 razy dziennie i poza tym, że po użyciu trochę się powieka klei jest wszystko ok.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania