Nexium tabletki dojelitowe

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nexium tabletki dojelitowe jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bardzo silne i długotrwale hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku i soku żołądkowego – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (patrz BIOPBAZOL).

Patrz BIOPRAZOL. Także zapobieganie owrzodzeniom przewodu pokarmowego związanymi z długotrwałym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych i leczenie ich. Ezomeprazol jest składnikiem leczenia skojarzonego (najczęściej z klarytromycyną – clarithromyeine i amoksycyliną – amoxyeilline) w zakażeniach żołądka Helicobacter pylori.
Nowotwory żołądka i przełyku. Ostrożnie u chorych z ciężkim uszkodzeniem wątroby (patrz UWAGI).
Wydłuża i nasila działanie diazepamu, fenytoiny (phenytoine), citalopramu, amitryptyliny (amitriptiline), klomipraminy (clomipramine), imipraminy (imipramine); wzajemne nasilenie działania z cizaprydem (cisapride); zmniejsza wchłanianie ketokonazolu (ketoconazole) i itrakonazolu (itraconazole) z przewodu pokarmowego, osłabiając ich działanie.
Przyjmować w jednorazowej dawce przed posiłkami rano, dawki przekraczające 80 mg na dobę należy dzielić na 2 równe porcje, np. 2 razy dziennie po 40 mg rano i wieczorem. Dorośli, owrzodzenie żołądka związane z przyjmowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych – leczniczo i zapobiegawczo: raz na dobę po 20 mg przez 4-8 tygodni; refluksowe zapalenie przełyku: leczniczo: raz na dobę po 20 mg przez 4 tygodnie; zapobiegawczo: raz na dobę po 20 mg; leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku: raz na dobę po 40 mg przez 4-8 tygodni; w zakażeniu H. pylori: indywidualne schematy leczenia, w skojarzeniu z dwoma antybiotykami.
cena od 50 do 100 zł
tabletki dojelitowe po 40 mg esomeprazolu

UWAGI: jeżeli pacjent nie może połykać kapsułek w całości, może przyjmować ich zawartość rozpuszczoną w pół szklanki niegazowanej wody (roztwór należy wypić niezwłocznie po przygotowaniu). W przypadku ciężkiego uszkodzenia wątroby maksymalna dawka dobowa wynosi 20 mg. Patrz też: ALTRAMET.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nexium a alkohol

Nexium u osób starszych(65 lat i więcej)
Nexium dla dzieci(do 18 lat)
Nexium w ciąży
Nexium a karmienie piersią
Nexium a prowadzenie pojazdów
Nexium refundacja

Nexium cena i opakowania

Nexium Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania