Nidrazid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nidrazid jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Aby zapobiec rozwojowi oporności, podaje się go łącznie z innymi chemioterapeutykami. Jest stosowany zarówno we wstępnym intensywnym leczeniu, mającym na celu zabicie większości prątków, jak i w leczeniu wyjaławiającym, prowadzącym do całkowitej eliminacji prątków z organizmu. Jako pojedynczy lek jest stosowany w leczeniu zapobiegaw­czym u osób narażonych na kontakt z gruźlicą i w zapobieganiu nawrotowi choroby ze starego ogniska. W każdym przypadku leczenie jest długotrwałe.

Leczenie gruźlicy
Nadwrażliwość na lek, zaburzenia hematologiczne, choroby nerek i wątroby. Nadwrażliwość na lek. Uszkodzenia po izoniazydzie. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu ani spożywać niektórych pokarmów, np. żółtych serów, śledzi korzennych, większych ilości bananów i orzechów.
Nasila działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych, leków nasennych. W skojarzeniu z paracetamolem nasila jego działanie hepatotoksyczne. Wchłanianie leku zmniejszają leki zobojętniające zawierające glin. Lek powoduje zwiększenie we krwi stężenia leków przeciwpadaczkowych – fenytoiny i karbamazepiny, nasila się ryzyko objawów psychotycznych przy łącznym stosowaniu z disulfiramem.
Według wskazań lekarza. Lek należy przyjmować „na pusty żołądek”, czyli na 1 h przed posiłkiem lub 2 h po nim. Jeżeli wystąpią dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, można przyjąć lek z posiłkiem. Nie wolno przerywać stosowania leku mimo poprawy stanu ogólnego, gdyż tylko pełny okres leczenia gwarantuje trwałe wyleczenie
Nidrazid, 100 mg, tabletki, 250 szt cena ok. 38zł.
Uwaga! W trakcie terapii należy kontrolować czynność wątroby. W czasie leczenia wskazane jest przyjmowanie witaminy B6 w dawce dobowej 10-50 mg.Niekorzystne działanie leku na wątrobę zwiększa się z wiekiem, zwłaszcza po 50 rż., a także u osób z predyspozycją genetyczną. Lek nie działa na prątki atypowe.
Działania niepożądane
Zapalenie nerwów, drgawki, wzrost enzymów wątrobowych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nidrazid a alkohol

Nidrazid u osób starszych(65 lat i więcej)
Nidrazid dla dzieci(do 18 lat)
Nidrazid w ciąży
Nidrazid a karmienie piersią
Nidrazid a prowadzenie pojazdów
Nidrazid refundacja

Nidrazid cena i opakowania

Nidrazid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania