Nizoral

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Espumisan
Clotrimazolum krem
Fenistil żel
Nizax Control
Noell szampon leczniczy
Rutinoscorbin
Oeparol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nizoral bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych, powodujących grzybice powierzchowne, czyli umiejscowione na skórze i błonach śluzowych. Znajduje się w niektórych szamponach przeciwłupieżowych.
Patrz również: NIZAX

Krem: łojotokowe zapalenie skóry; łupież pstry i drożdżyce (2-3 tygodni); grzybica tułowia (3-4 tygodni); grzybica kończyn (2-4 tygodni); grzybica stóp (4-6 tygodni); szampon: łupież zwykły i łojotokowe zapalenie skóry (2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodni; zapobiegawczo: 1 raz co 2 tygodnie; łupież pstry (leczniczo -1 raz na dobę przez 5 kolejnych dni; zapobiegawczo przed okresem letnim -1 raz na dobę przez 3 kolejne dni).
Nadwrażliwość na lek i inne pochodne imidazolu: klotrimazol, mikonazol i ekonazol.
nie znaleziono
Krem: łojotokowe zapalenie skóry; łupież pstry i drożdżyce: smarować 1-2 razy na dobę przez 2-3 tygodnie; grzybica tułowia: jw. przez 3-4 tygodnie; grzybica kończyn: jw. przez 2-4 tygodnie; grzybica stóp: jw. przez 4-6 tygodni; szampon należy nanieść na skórę głowy, spłukać po 5 minutach: łupież zwykły i łojotokowe zapalenie skóry. 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie; zapobiegawczo: 1 raz co 2 tygodnie; łupież pstry: leczniczo: 1 raz na dobę przez 5 kolejnych dni; zapobiegawczo przed okresem letnim: 1 raz na dobę przez 3 kolejne dni.
cena od 20 do 30 zł
krem, szampon: 20 mg w 1 g; ketokonazol
Należy unikać jednoczesnego stosowania innych leków na to samo miejsce na skórze. Nie powinno się stosować leku pod zamkniętym opatrunkiem. Unikać kontaktu leku z oczami; należy umyć ręce po zastosowaniu.
Działania niepożądane
Działania niepożądane są rzadkie, choć w miejscu zastosowania może powstać podrażnienie, zaczerwienienie, kłucie, pieczenie lub świąd. Kontaktu z lekarzem wymaga swędząca wysypka, a także brak poprawy lub zaostrzenie objawów w czasie leczenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nizoral a alkohol

Nizoral u osób starszych(65 lat i więcej)
Nizoral dla dzieci(do 18 lat)
Nizoral w ciąży
Nizoral a karmienie piersią
Nizoral a prowadzenie pojazdów
Nizoral a słońce i solarium ☼
Nizoral refundacja

Nizoral cena i opakowania

Nizoral Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Nizoral uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 9 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (9 opinie pacjentów)9 komentarzy Nizoral

 1. Anonim

  Jestem 37 letnim mężczyzną chorującym na łupież. Nizoral brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 60 ml(mililitrów). Używam parę razy w miesiącu, dosyć drogi szampon, po odstawieniu łupież wraca, czyżby tak producenci zaplanowali działanie?. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Nizoral w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na łupież. Nizoral brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 60 ml(mililitrów). Dosyć wysusza skóre głowy, ja osobiście wolę Selsun Blue, jest przy tym dwa razy tańszy co jest nie bez znaczenia dla portfela. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Nizoral w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 24 letnim mężczyzną chorującym na łupież pstry. Nizoral brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 5 saszetek. Ja stosuję na łupież pstry, wcieram w miejsca gdzie mam zmainy, bardzo dobrze działa, wydajny. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Nizoral w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na łupież. Nizoral brałem podczas 2 kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 5 saszetek. Pomaga tak średnio, drogi!. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Nizoral w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 55 letnim mężczyzną chorującym na łupież. Nizoral brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 21 dni w dawce: 1 saszetek. Dodaj Twoją opinię o leku. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Nizoral w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na łupież. Nizoral dopiero zaczynam stosować, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 65 dni w dawce: 4 mg(miligram). Produkt chodź bardzo drogi pomaga. Kupiłem go kilka razy. Osobiście wolę headshowder też ma swoją cenę ale po stosowaniu przez tydzień daje ten sam efekt co nizoral. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Nizoral w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą chorującą na łupież. Nizoral brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 30 dni w dawce: 0,5 saszetek. Pomógł mi niemal natychmiastowo. Naprawdę dobry produkt. Dość wysoka cena,ale moim zdaniem się opłaca. Łupież znika. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Nizoral w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. mar

  Skuteczny, ale drogi. Na saszetki zupełnie się nie opłaca kupować. Radzi sobie z łupieżem i nie wysusza zbytnio skóry.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na łupież,świąd. Nizoral brałam podczas jednej kuracji, kilka razy w roku. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 saszetek. Stosuję jedną saszetkę co parę miesięcy, gdy powraca świąd skóry głowy,po jednym myciu(trzymam na głowie 5 minut)dolegliwości ustępują.Słyszałam,że regularne stosowanie pomocne jest przy łysieniu spowodowanym grzybami i podobnymi patogenami. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Nizoral w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania