Normolax Control

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Espumisan
No-Spa tabletki
Xenna Extra Comfort
Alax
Essentiale MAX

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Normolax Control bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Produkt leczniczy Normolax Control zawiera wyciąg z kory kruszyny pospolitej (Frangula alnus L.). Główne substancje zawarte w surowcu – antranoidy, między innymi glukofrangulina A – na skutek działania elementów mikroflory w jelicie grubym ulegają hydrolizie do antranoli i antronów, które wykazują działanie przeczyszczające po około 6-12 godzinach od zażycia preparatu; pobudzają perystaltykę jelita grubego, zmniejszają wchłanianie wody do krwi, wskutek czego upłynniają masy kałowe, co prowadzi do lepszego ich wydalania.

Preparat jest przeznaczony do doraźnego stosowania w zaparciach, osłabionej motoryce jelit, przy niedostatecznym wydzielaniu soków trawiennych.
Zapalenie wyrostka robaczkowego, ostre bóle brzucha o nieustalonej przyczynie, wrzodzie­jące zapalenie okrężnicy, chorobie Crohna, zapaleniu okrężnicy, nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, odwodnienie, biegunka.
Preparatu nie należy stosować u osób przyjmujących kortykosteroidy, digoksynę (ta kombinacja może doprowadzić do hipokalemii), inne środki przeczyszczające, warfarynę i leki moczopędne.
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 1 raz dziennie 1-2 kapsułki po ostatnim posiłku. Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej, niż 1-2 tygodnie, gdyż może to doprowadzić do odwodnienia i wyjałowienia naturalnej flory jelit.
Około 5 zł.
1 kapsułka zawiera 78,95 mg suchego wyciągu z kory kruszyny (około 15 mg glikozydów antracenowych) plus substancje pomocnicze.
Wypróżnienie następuje po 6-12 godzinach od zażycia leku. Preparat nie jest efektywny w przypadku zahamowania oddawania kału wynikłego ze skurczu jelit.
Działania niepożądane
Lek jest dobrze tolerowany, w wyjątkowych przypadkach może prowadzić do zaparć nawykowych, skurczowych bólów brzucha, upłynnienia mas kałowych, podwyższonego stężenia białka w moczu i krwiomoczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Normolax a alkohol

Normolax u osób starszych(65 lat i więcej)
Normolax dla dzieci(do 18 lat)
Normolax w ciąży
Normolax a karmienie piersią
Normolax a prowadzenie pojazdów
Normolax refundacja

Normolax cena i opakowania

Normolax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania