Noverban

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Syrop jest otrzymywany z kwiatów dziewanny kutnerowatej bądź wielkokwiatowej. Jako jeden z nielicznych cechuje się skutecznością leczenia zarówno kaszlu suchego jak i mokrego.
Kaszel suchy
Ten typ kaszlu jest powodowany podrażnieniem ścian gardła cząsteczkami pyłu lub zanieczyszczeń. W poważniejszych przypadkach, jak infekcje bakteryjne, w ścianie gardła może rozwijać się stan zapalny, który, tak jak drobiny zanieczyszczeń, powoduje wytworzenie impulsu nerwowego do mózgu i w konsekwencji odruch kaszlu.
Śluzy zawarte w kwiatach dziewanny działają powlekająco. Na ścianie gardła i przełyku tworzą hydrokoloidową osłonkę zapobiegającą podrażnieniom i odruchowi kaszlu. Delikatnie zmniejszają także przekrwienie i odczyn zapalny w przypadku infekcji bakteryjnych.
Kaszel mokry
Spowodowany nadprodukcją wydzieliny w drzewie oskrzelowym. Dziewanna zawiera werbaskosaponinę, substancję, która na skutek delikatnego drażnienia pobudza ośrodek kaszlowy i ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny i odksztuszanie.
Dodatkowe właściwości lecznicze
Oprócz skuteczności leczenia kaszlu mokrego i suchego syrop z dziewanny wykazuje inne właściwości wspomagające proces leczenia. Flawonoidy zawarte w surowcu rozszerzają oskrzela ułatwiając oddychanie i odksztuszanie. Ponadto, wraz z karotenoidami zawartymi w kwiatach dziewanny, działają przeciwwysiękowo i przeciwzapalnie. Proces zapalny jest często główną przyczyną kaszlu, więc jego ograniczenie przyspiesza powrót do pełni zdrowia.
Irydoidy (aukubozyd, katalpol) oraz fenyloetanoidy (werbaskozyd) mają działanie przeciwbakteryjne. Wykazano również, że kwiaty dziewanny działają przeciwwirusowo (wirusy grypy typu A i B). W ten sposób syrop jest w stanie zwalczać stany chorobowe wywołane zarówno przez wirusy jak i bakterie.
Syropy z dziewanny, chociaż mniej znane, wykazują dużą skuteczność w leczeniu kaszlu jak i przyczyny, która kaszel wywołała. W pełni naturalny, jednoskładnikowy, bardzo dobrze tolerowany, także u dzieci. Jeśli nie mamy pewności z jakim typem kaszlu mamy do czynienia, ani co dokładnie wywołało infekcję, możemy spokojnie sięgnąć po syrop z dziewanny.

Leczenie suchego i mokrego kaszlu. Pomocniczo w nieżytach górnych dróg oddechowych i przeziębieniu.
Nadwrażliwość lub uczulenie na kwiat dziewanny, cukrzyca.
brak danych
5 ml (1 łyżeczka) 3-4x dziennie.
brak danych
100 g syropu zawiera 15 g płynnego wyciągu z kwiatów dziewanny.
Lek zawiera do 7% alkoholu etylowego (około 0,25 g w 5 ml).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Noverban a alkohol

Noverban u osób starszych(65 lat i więcej)
Noverban dla dzieci(do 18 lat)
Noverban w ciąży
Noverban a karmienie piersią
Noverban a prowadzenie pojazdów
Noverban refundacja

Noverban cena i opakowania

Noverban Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania