Noveril

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwdepresyjne; także słabe wzmagające napęd, przeciwlękowe, uspokajające – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Depresje różnego pochodzenia, szczególnie przebiegające z lękiem, niepokojem, obniżonym napędem. Stosowany, gdy leczenie innymi trój cyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi okazało się nieskuteczne.
Leku nie stosuje się w przypadku uczulenia na dibenzepinę lub inny trójpierścieniowy lek antydepresyjny i karbamazepinę, u chorych z jaskrą z wąskim kątem przesączania, z trudnościami w oddawaniu moczu, zaburzeniami rytmu serca, padaczką, chorobami wątroby i szpiku. Nie należy przyjmować dibenzepiny razem z inhibitorami monoaminooksydazy. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu. Patrz również: AMITRIPTYLINUM.
Koniecznie powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, szczególnie o lekach wpływających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, jak narkotyczne leki przeciwbólowe, uspokajające, nasenne, antyhistaminowe oraz leki przeciwzakrzepowe (lek nasila ich działanie). Stosowany razem z glikozydami naparstnicy i lekami antyarytmicznymi zwiększa możliwość wystąpienia zaburzeń przewodzenia.
Pełne działanie leku pojawia się po ok. 2-3 tygodniach. Nie należy opuszczać dawek leku, przyjmować na raz podwójnej dawki ani przerywać leczenia bez porozumie­nia się z lekarzem. Przyjmować po posiłkach; unikać stosowania po godzinie 16; ściśle indywidualne; początkowo raz na dobę 240 mg; możliwość zwiększenia dawki do 480 mg (lub 2 razy po 240 mg); dawka maksymalna: 720 mg na dobę. Po uzyskaniu poprawy – ostrożne zmniejszanie dawki. U osób w wieku podeszłym dawkę należy obniżyć o połowę.
cena od 30 do 50 zł
20 tabletek o przedłużonym uwalnianiu, 1 tabletka zawiera 240 mg dibenzepiny.
UWAGI: patrz AMITRIPTYLINUM. Działania niepożądane – rzadsze niż po stosowaniu amitriptyline. Pełna skuteczność działania występuje zazwyczaj po 1-3 tygodniach leczenia. Leczenie optymalną dawką leczniczą należy kontynuować przez co najmniej 4-8 tygodni. W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn. Przed zabiegiem diagnostycznym lub chirurgicznym uprzedzić lekarza, że przyjmuje się dibenzepinę.
Działania niepożądane
W czasie leczenia może wystąpić senność, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, bóle i zawroty głowy, zwiększenie masy ciała. Wszystkie niepokojące objawy wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem, a szczególnie widzenie za mgłą, nagły ból oka, nieregularne bicie serca, trudności w oddawaniu moczu, nerwowość, pobudzenie, omamy, ból gardła i gorączka, zażółcenie skóry i oczu, wysypki skórne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Noveril a alkohol

Noveril u osób starszych(65 lat i więcej)
Noveril dla dzieci(do 18 lat)
Noveril w ciąży
Noveril a karmienie piersią
Noveril a prowadzenie pojazdów
Noveril refundacja

Noveril cena i opakowania

Noveril Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania