Nutridrink Protein

Działanie leku i ulotka

Nutridrink Protein to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Wysokobiałkowy i wysokoenergetyczny płyn zawierający w swoim składzie szereg wartościowych i odżywczych składników, takich jak: białko, lipidy, węglowodany, witaminy i składniki mineralne niezbędnych osobie chorej. Jedna butelka Nutridrink Protein zawiera 300 kcal oraz 18 g białka w 125 ml produktu, w związku z czym jest on bardzo odżywczy i łatwo przyswajalny. Stosowany przez osoby chore, mające problemy z apetytem, osłabione ma działanie wzmacniające, uzupełniające w składniki pokarmowe, poprawiające apetyt. Korzystne efekty działania środka widoczne są już po kilku dniach. Chorzy nabierają masy, organizm ma więcej siły do walki z chorobą. Szczególnie zalecany dla chorych onkologicznie, osób starszych. Również może być stosowany w przypadku anoreksji. Nie zawiera błonnika i glutenu.

Jako przygotowanie do chemioterapii, radioterapii i operacji chirurgicznej, pomiędzy cyklami chemio- i radioterapii, w okresie rekonwalescencji, w opiece paliatywnej.
Nie należy stosować środka jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na białka mleka krowiego, jeżeli pacjent choruje na galaktozemię lub fruktozemię. Nie stosować w przypadku nietolerancji laktozy. Ze względu na dużą zawartość białka Nutridrink nie jest odpowiedni dla chorych z niewydolnością nerek (bez odpowiedniej nerkowej terapii zastępczej), z niewydolnością wątroby oraz zagrożonych wystąpieniem encefalopatii wątrobowej.
Nie wykazano interakcji z innymi lekami. Brak danych na temat stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci do 3 r.ż. Zachować ostrożność u dzieci w wieku 3 – 6 lat.
Jako uzupełnienie diety 1 – 2 butelki/dobę przez co najmniej 14 dni. Jako jedyne źródło pożywienia 5 – 7 butelek/dobę. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Zaleca się pić powoli. 1 opakowanie od 30 min – 1 godz. lub między posiłkami. Najlepiej podawać schłodzony. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Produkt dostępny jest w 8 wariantach smakowych. Opakowanie 4 × 125 ml od 20,00 do 40,00 zł. Zamienniki: FRESUBIN PROTEIN ENERGY DRINK 4 × 200 ml- od 24,98 do 39,22 zł; RESOURCE PROTEIN 4 × 200 ml — od 19,35 do 41,40 zł.
Płyn o smaku neutralnym. Woda, syrop glukozowy, białka mleka krowiego, oleje roślinne (olej rzepakowy, olej słonecznikowy), mleczan potasu, emulgator (lecytyna sojowa), wodorofosforan magnezu, chlorek choliny, cytrynian potasu, aromaty, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, maltodekstryna, L-askorbinian sodu, mleczan żelaza (ll), siarczan cynku, octan DL-alfa-tokoferylu, octan retinylu, glukonian miedzi(ll), selenian (lV) sodu, siarczan manganu, nikotynamid, D-pantotenian wapnia, chlorek chromu (lll), D-biotyna, cholekalcyferol, chlorowodorek tiaminy, kwas pteroilomonoglutaminowy, chlorowodorek pirydoksyny, molibdenian (VI) sodu, ryboflawina, fluorek sodu, jodek potasu, fitomenadion, cyjanokobalamina.
Działania niepożądane
Nie stwierdzono. Początkowo, przy zbyt szybkim spożyciu, może zwiększać ryzyko wystąpienia biegunki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nutridrink a alkohol

Nutridrink u osób starszych(65 lat i więcej)
Nutridrink dla dzieci(do 18 lat)
Nutridrink w ciąży
Nutridrink a karmienie piersią
Nutridrink a prowadzenie pojazdów
Nutridrink refundacja

Nutridrink cena i opakowania

Nutridrink Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania